BNB Durmuyor, Rekor Kırmaya Devam Ediyor!

Uzun zamandır kripto para sektörünü kasıp kavuran ve yükselişi ile dikkatleri üzerinde toplayan Binance Coin BNB, sabah saatlerinde dolar bazında en yüksek seviyeyi gördü ve yeni bir rekor kırdı. Kripto para Türkiye Saatine göre 10.00 sularında USDT’ye karşı 25.49 dolara kadar ulaşmayı başardı. Bir önve gördüğü yüksek zirve ise piyasa hacminin 800 milyar dolar olduğu sıralarda gelen 25.18 dolar seviyesiydi.

BNB’deki bu yükselişin nedenini herkes biliyor. Hatırlıyoruz ki Binance yaptığı bir açıklamada, artık kendi blok zinciri olan Binance Chain’e geçeceklerini duyurmuştu. Bunun üzerine birçok kripto para da bu zincire geçme kararı aldı ve yükseliş bu gelişmeyle bir hayli devam etti. Aslında BNB’nin yükselişindeki temel neden bu değil. Çünkü Aralık ayından beri baktığımız zaman, inanılmaz bir yükseliş ivmesi gözüküyor. Aralık ayında 4.5 dolardan alıcı bulan kripto para BNB, aradan birkaç ay geçtikten sonra yüzde 450 oranında artış göstermiş oldu.

Tüm bu gelişmelere ek olarak büyümenin nedeni de, tabi ki Binance borsasının kendisini dünyaya kabul ettirmesi. Binance Launchpad ayrıca tüm bunlara ek olarak, yükselişe olanak veren diğer bir faktör.