McAfee: Bitcoin’in Kurucusu Hayatta

Dünya tarafından tanınmakta olan ve siber güvenlik uzmanı olan John McAfee, Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini sadece kendisinin bildiğini ve kendisi bu kimliği açığa çıkarmadıkça bunu açıklama niyetinde olduğunu söyledi. Yani Bitcoin’in kurucu lideri eğer kendinin kim olduğunu söylemezse, McAfee bu kimliği herkesle paylaşacak.

McAfee, dün kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir gönderide Satoshi Nakamoto‘nun kimliğini bu zamana kadar koruduğunu fakat artık gerçeği herkesle paylaşamaya ve dünyayı Craig Wright ve kendini Bitcoin’in mucidi ilan eden diğer sahtekarlardan kurtarmaya karar verdiğini ileri sürdü. Satoshi Nakamoto’nun yaşayıp yaşamadığını soran bir takipçisine sadece “Evet” yanıtını veren McAfee, Bitcoin’in yaratıcısının içerisinde 1 milyon BTC bulunan cüzdanına hala erişimin olduğunu da iddia etti.

Bu bilgilere ek olarak Satoshi’nin kim olduğu konusunda gizemin artık bitmesi gerektiğini savunan McAfee, Bitcoin’i yaratanın CIA ya da başka bir hükümet olmadığını, birkaç kişiden oluşan grup olduğunu söyledi.  Ayrıca Bitcoin’in kurucusunun bir grup insan olduğunu söylerken teknik belgesinin de şuanda ABD’de yaşayan tek bir adam tarafından yazıldığını söyledi.