BTC Halving Sonrası Bitcoin FOMO’su: Hedge Fonu Lideri Mark Yusko’nun Görüşü!


Morgan Creek Capital’ın kurucusu Mark Yusko, Bitcoin (BTC) piyasasının FOMO (Kaçırma Korkusu) aşamasına henüz ulaşmadığını düşünüyor.

Hedge fonu emektarı, Bitcoin Yatırımcı Günü’nde yaptığı konuşmada, Bitcoin’in son yarılanmasıyla birlikte BTC’nin gerçeğe uygun değerinin 50.000 dolardan 80.000 dolara yükseldiğini ifade etti. Yusko’ya göre, BTC’nin yeni gerçeğe uygun değerine doğru yükselmesiyle birlikte, kenara çekilmiş tüccarlar ve yatırımcıların Bitcoin’e aceleyle yöneldiğini gözlemliyor.

Yusko, “Geçerli değer önceki halving döngülerinde her birinde iki katına çıktı. Şimdi bu sefer iki katına çıkacağını düşünmüyorum çünkü artık sıra sayılarıyla ilgili yazı ücretlerimiz var. Ve böylece, gerçeğe uygun değerin yarılanma öncesi olduğu 50.000 dolardan 100.000 dolara çıkmak yerine. Aslında muhtemelen 80.000 dolara gideceğimizi düşünüyorum, ancak hala 80.000 doların altındayız, bu yüzden halving sonrası yeni gerçeğe uygun değere doğru ilerlemeye başladığınızda, FOMO devreye giriyor. FOMO devreye girdiğinde ve Bank of America ve Merrill Lynch’ten gelen talep değişiminin artan benimsenmesi ve gürleyen sürünün nihayet onay almasıyla birlikte… Bence tüm bunlar bizi çok farklı bir fiyat seviyesine itecek” şeklinde konuştu.

Yusko, FOMO’nun henüz başlamadığını, çünkü Google’da Bitcoin arama etkinliğinin düşük olduğunu ve yakın çevresinden henüz BTC ile ilgili sorular almadığını vurguluyor.

“Bu [konferans], bir yankı odasıdır. Kripto Twitter’da birbirimizle ne kadar akıllı olduğumuz hakkında konuşuyoruz, peki ortalama bir insan mı? Aile üyelerim henüz beni aramıyor ama arayacaklar.”

Morgan Creek CMO Mark Yusko Sees Big Potential In Bitcoin, Says It Will  Reach $250k Mark - The Coin Republic