Çin Ulusal Blockchain Merkezi’ni Kuruyor !

Çin, Ulusal Blockchain Merkezi’ni Resmen Faaliyete Geçirdi!

10 Mayıs tarihinde başkent Pekin’de faaliyete geçen Ulusal Blockchain Teknolojisi İnovasyon Merkezi, yerel üniversiteler, düşünce kuruluşları ve blockchain şirketleriyle iş birliği yaparak Çin’deki blockchain uygulamalarını geliştirmeyi hedefliyor. Merkez, dağıtık defter teknolojisi (DLT) konusunda 500.000’den fazla uzmana eğitim vereceği belirtiliyor.

Merkezin yönetimini üstlenen Pekin Blockchain ve Edge Computing Akademisi, ChainMaker blockchain’i geliştirmiş ve Merkez’in ilerlemeleri için bir plan işlevi görecektir. ChainMaker, Çin İnşaat Bankası ve China Unicom gibi büyük şirketlerin de dahil olduğu çoğunluğu devlete ait 50 iş şirketi tarafından desteklenmektedir. Merkezin hedefi, ultra büyük ölçekli blockchain hesaplama gücü kümeleşmelerinin oluşturulmasını hızlandırmaktır.

Merkez, Beihang Üniversitesi Matematik ve Sistem Bilimleri Okulu profesörü Zheng Zhiming’e göre, Çin’deki farklı blockchain kullanım durumlarını bir araya getirerek, tek bir uyumlu ağ oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu, blok zinciri uygulama platformlarını birleştirerek blok zinciri inovasyon yeteneklerini ve temel rekabet gücünü önemli ölçüde artıracaktır.

Çin hükümeti, kripto paralara yönelik baskılara rağmen dijital ekonomi fırsatlarını aktif olarak araştırmaya devam etmektedir. Ayrıca, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesi olan dijital yuan’ın kullanım alanlarını genişletmeyi ve Belt and Road Initiative ve sınır ötesi ticaret için kullanımını yaygınlaştırmayı planlamaktadır.

Fiyattaki Yükselişe Çin Desteği! Çinliler Bitcoin (BTC) Almak için Ekstra  Para Ödüyorlar! • Coinkolik