Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain Tavsiyesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu yıl 3.sü Gaziantepte yapılan Havacılık ve Teknoloji Festivali Teknofest etkinliğinde çağdaş teknolojilerin önemini vurguladı. Havacılıktan robot teknolojilerine kadar birçok farklı projenin yer aldığı etkinlikte teknolojinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Blockchain Çağrısında Bulundu

Türkiye’nin geçmişte özellikle havacılık alanında diğer ülkelere kıyasla geri kaldığından bahseden Erdoğan, günümüzde havacılık alanında yapılan işlere dikkat çekti; İHA ve SİHA’nın başarısından bahsederken, festivalin göz bebeği olarak, Bayraktar Grubun üretimini yaptığı ve test uçuşlarını başarıyla gerçekleştirip lansmanı yapılan Cezeri uçan araba gibi teknolojilerde de buna benzer bir başarıya imza atılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada yapay zeka, blockchain, siber güvenlik, nesnelerin interneti gibi yeni gelişen alanların gençler arasında yaygınlaştırılmasını ve Türkiye’nin tüm bu alanlarda başarı elde edebileceğini söyledi. Çığır açacak birçok yeniliğin burada tohumlanacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak gençlere başarı çağrısında bulundu.