CZ Binance’in Ulaştığı Kullanıcı Sayısını Açıkladı!

Kripto borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada borsanın ulaştığı kilometre taşlarını paylaştı.

Dünya genelinde ticaret hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance, bir önceki yıla göre %25 artışla 150 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

Bu dönüm noktası, borsanın geçtiğimiz hafta elde ettiği bazı başarıları paylaşan CEO Changpeng Zhao tarafından Twitter üzerinden duyuruldu.

Paylaşılan başarılar arasında dünyadaki ilk borsa olarak Dubai’den Operasyonel MVP Lisansı alan, Binance Japonya’nın resmi olarak lansman yapması, ve iki yeni Binance Launchpool’un (SİBER ve SEI) eklenmesi yer alıyor.

Temmuz 2022’de Binance, kayıtlı kullanıcı sayısının 120 milyonu geçtiğini duyurdu. Bu da borsanın kullanıcı sayısının bir önceki yıla göre 30 milyon arttığını gösteriyor. Benzer web analizlerine göre, Binance’in son üç aydaki en büyük trafik kaynakları sırasıyla Türkiye (%6,13), Vietnam (%5,44), Rusya (%5,16), Arjantin (%4,63) ve Hindistan (%4,61) oldu. Bu veriler, borsanın yerel platformlarına özgü değil, yalnızca genel küresel platform hakkında bilgi içermektedir.

Türkiye’den Binance Global’e gelen trafik, son üç ayda bir önceki üç aya göre %0,82 artış gösterdi. Ancak genel olarak tüm ülkeler incelendiğinde, platformun üç aylık zaman diliminde çoğu ülkede trafik verilerinde düşüş yaşandığı belirtildi.

CEO'muzdan bir Mektup: İlerlememiz ve Önümüzdeki Yol Hakkında Düşünceler |  Binance Blog