Wall Street Devi Blockchain’e Adım Atıyor!

Wall Street’in önemli aktörleri arasında yer alan Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), blockchain dünyasına adım atıyor. Finansal piyasalara takas ve uzlaştırma hizmetleri sunan DTCC, blockchain teknoloji şirketi Securrency’yi satın alıyor. DTCC’nin bu adımı, DeFi sektöründeki konumunu güçlendirmeyi amaçladığı belirtiliyor. Bloomberg’in haberine göre, DTCC, Securrency için 50 milyon dolar ödeyecek. DTCC CEO’su Frank La Salla, Securrency’nin geliştirdiği teknolojiyi kullanarak blockchain ağları üzerinde menkul kıymetler gibi borsa yatırım fonlarının oluşturulabileceğini ifade etti.

Anlaşmanın ilerleyen haftalarda tamamlanması beklenirken, DTCC 2013 yılından bu yana ilk kez bir şirketi bünyesine katmış olacak. Şirket, 2021 yılında 800 milyon menkul kıymet işlemi gerçekleştirmiştir, ki bu rakam toplamda 2,37 katrilyon dolara denk gelmektedir. Anlaşma kapsamında Securrency’nin 100 çalışanı DTCC’ye katılacak. Securrency, DTCC Digital Assets adı altında yeniden markalaştırılacak. Şirketin yönetiminde ise Securrency CEO’su Nadine Chakar bulunacak.

Chakar, piyasaların dijitalleşme sürecinde DTCC’nin altyapı yeteneklerini Securrency teknolojisiyle bir araya getirmekten heyecan duyduğunu dile getirdi.

Wall Street'te binlerce bankacı işsiz kalabilir - İş-Yaşam Haberleri