Ethereum HODL’ları Bitcoin’i Geçti!

ETH HODLer’ları altcoinin fiyat dalgalanmalarından endişe duymuyorlardı. Kısa ve uzun vadeli teknik görünüm, ETH için yükseliş eğilimine işaret ediyor. IntoTheBlock, uzun vadeli Ethereum [ETH] sahiplerinin, koinin yeni bir dönüm noktasına ulaşmasına yardımcı olurken varlıklarını tasfiye etmekten vazgeçtiğini belirtti.

IntoTheBlock’a göre, HODLer’ların sahip olduğu ETH miktarı 1 Aralık’tan bu yana %70’e ulaştı. Veriler aynı zamanda altcoin’in aynı ölçüme göre Bitcoin’in [BTC] pozisyonunu geçtiği anlamına da geliyor. AMBCrypto, BTC için, uzun vadeli sahiplerinin elinde tuttuğu madeni para miktarının neredeyse %70 seviyesinde olduğunu ancak ETH’nin yine de bunu aştığını tespit etti.

Blockchain analiz firmasının BTC/ETH oranını inceledikten sonra bu sonuca vardığını belirtmekte fayda var. HODLer’lar herhangi bir blockchain’in sağlığı için hayati öneme sahiptir. Bunun nedeni, oynaklık veya fiyat performansından bağımsız olarak paralarını nadiren satmalarıdır. Dolayısıyla, HODLer’ların sahip olduğu ETH’deki artış, kripto para biriminin uzun vadeli potansiyelinin beklemeye değer olduğuna dair yeterli kanaatin olduğu anlamına geliyor.

Ancak rekorun Aralık ayında gelmesi şaşırtıcı değil. Bunun nedeni, ETH’nin Bitcoin’i gölgede bırakma zamanının yakın olduğuna dair tahminlerin olmasıdır. Fiyat hareketi henüz Bitcoin düzeyinde olmasa da, L2 projeleri de dahil olmak üzere altcoinlerin etkileyici akışı, ETH yükselişinin yakın olabileceğini gösteriyor.

Bu yazının yazıldığı an itibarıyla ETH’nin fiyatı son yedi günde %3,69 artışla 2.290 dolardı. Uzun vadeli fiyat potansiyeli ile ilgili olarak AMBCrypto, Ethereum’un Dormancy’sini kontrol etmeye karar verdi. Dormansi, yok edilen para günlerinin toplam transfer hacmine oranıdır. Metrik, uzun vadeli sahiplerin duyarlılığına dair bir fikir veriyor. 23 Aralık’a kadar Ethereum’un Dormancy’si yüksek değerler gösterdi. Bu, eski madeni paraların işlemlerinin arttığını gösteriyor. Ancak haberin yayınlandığı sırada ölçüm 67,61’e düşmüştü. Bu, eski madeni paraların büyük ölçüde harcanmadığı anlamına geliyor. Dormancy düşük kalırsa ETH’nin yakın vadede bir yükseliş şansı olabilir.

4 saatlik ETH/USD grafiğine göre Üstel Hareketli Ortalama (EMA), koinin orta ve uzun vadede yükselişe geçebileceğini gösterdi. Bunun nedeni, 50 günlük EMA’nın (mavi) 200 EMA’yı (sarı) geçmesiydi. Bu pozisyon genellikle yükseliş eğiliminin lehinedir.

Dolayısıyla ETH’yi uzun süre elinde tutmayı planlayan yatırımcıların indirimli satın alma şansı olabilir. Dikkate alınması gereken bir diğer gösterge Aroon göstergesidir. Aroon’dan elde edilen sonuçlar, ETH’nin kısa vadede neler yapabileceğine dair bir fikir veriyor.

Ethereum Uyuşukluğu