Ether’i 700 Dolardan Açığa Satan Yatırımcı: “Dibi Görmedi”

En büyük kripto paralar arasında 2. Sırada olan Ethereum ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. En büyük kripto paralardan olan Ethereum’u mayıs ayında 700 dolar civarındayken açığa satmaya başlayan finans uzmanı, kripto paraların 2018 ve 2019 yılı için olanları ve devamında beklenenleri anlattı. Biliyoruz ki son haftalarda kripto para sektöründe ciddi bir yükselme var ve %20’lik artışlar söz konusu. Doğal olarak herkes bu artışlara bakarak oldukça ümitleniyor. Bununla beraber bilinmesi gereken nokta, ayı piyasası 1 yıldır devam ediyor.

Açığa satışçı olmasıyla bilinen bir finans uzmanı Bitcoin’in henüz dibe vurmadığını söyledi. Sözlerine başlayan New York merkezli bir serbest yatırım fonu olan Tetras Capital’in kurucu ortağı Alex Sunnarborg, şu cümleleri kullandı.

“Eğer bitcoin bir gün geri döner ve ralliye başlarsa eğer, bu Ethereum için de gerçekleşir.” Sunnarborg, bunun devamında ConsenSys’in küçülmeye gitmesiyle ilgili olan haberlerin ConsenSys, Ethereum ekosisteminin ayrılmaz bir bütün olmasından ötürü ETH için son derece kötü olduğunun bilgisini verdi.