Galaxy Digital ABD’de Kripto Siyasi Duyarlılığından Faydalanabilir!

Benchmark, Galaxy Digital’in kapsamını satın alma notu ve 19 Kanada Doları fiyat hedefiyle üstlendi. Broker, dijital varlık platformunun kripto para birimlerine yönelik siyasi duyarlılığın iyileştirilmesinden faydalanacağını belirtti. Raporda, Ocak ayında spot bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının şirket için bir destek olduğu belirtildi.

Broker Benchmark, Salı günü yayımladığı bir araştırma raporunda Galaxy Digital’in (GLXY) yeniden canlanan kripto pazarlarından, ABD siyasi liderlerinin dijital varlıklara yönelik artan duyarlılığından ve bitcoin (BTC) ile diğer kripto para birimlerinin artan benimsenme potansiyelinden yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu ifade etti.

Benchmark, satın alma notu ve 19 Kanada Doları fiyat hedefiyle dijital varlık platformunun kapsamını üstlendi. Hisseler Pazartesi günü %6’nın üzerinde artışla 14,76 Kanada dolarından kapandı. Analist Mark Palmer, şirketin “1,5 milyar dolarlık likidite, 1.161 karşı tarafla ticari ilişkiler ve 100’den fazla farklı kripto varlığı desteği içeren sağlam bir bilançoya” sahip olduğunu yazdı.

Geçtiğimiz ay iki partili olarak kabul edilen 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası (FIT21) ile kriptoya yönelik siyasi duyarlılığın iyileştirilmesi, Galaxy’nin ABD’deki faaliyet görünümünü iyileştiriyor ve aynı zamanda şirketin Nasdaq borsasına kote olma olasılığını artırıyor. Raporda, Ocak ayında ABD’de 11 spot bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının şirket için bir başka büyük destek olduğu ve muhtemelen son yarılanma olayından kaynaklanan bitcoin fiyatının değer kazanmasından ve artan kurumsal talep rüzgarlarından da faydalanacağı belirtildi.

Palmer, dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesinin yükselişe geçmesiyle birlikte, geçen Kasım ayında başlattığı ana komisyonculuk işi olan GalaxyOne ile bu pazar fırsatından anlamlı bir pay elde edecek konumda olduğunu belirtti. Raporda, Galaxy’nin aynı zamanda SEC’e kayıtlı bir komisyoncu-satıcı olmayı hedeflediği ve bu sayede Coinbase (COIN) ile doğrudan rekabete girebileceği de ifade edildi.