Gallup’un Anketine Göre Bitcoin Yükselecek

Bitcoin’in fiyatlarının yakın zamanda tekrar yükselmesinden sonra Gallup’un yeni yaptırdığı anketlere göre Bitcoin piyasası büyük büyüme potansiyeli gösteriyor.

Anket şirketi Gallup tarafından hazırlanan ve Wells Fargo Bank adına yapılan ankete göre, Amerika’da az sayıda kişinin Bitcoin ve kripto para yatırım yaptığını gösterdi. Sınırlı sayıda bir büyüğüme olmasına rağmen, eğer Bitcoin’in yeni yatırımcılarla ana akım olanaklarını görürse fiyat artışı olacağı işaret ediliyor.

Amerikalı Vatandaşlar Bitcoin Hakkında Serinkanlılıklarını Koruyor

Gallup’un anketine katılan yaklaşık 3 bin kişiye göre, yatırımcıların yüzde birin altındaki vatandaşların yakın gelecekte Bitcoin’e sahip olmak istediklerini açıklıyor. Ankete katılan yüzde 2 kısmının ise Bitcoin’e sahip olduğu belirtiliyor.

Ankete göre yatırımcıların büyük bir çoğunluğu Bitcoin’i satın alma konusunda ilgisiz kaldıkları görünmekte. Katılımcıların yüzde 27’si Bitcoin’i bilmediklerini ve merak ettiklerini ifade ediyor. Fakat bu meraklarının yakın zamanda satın almak için yeterli olmadığı düşünülüyor.

Bitcoin Büyüme Olasılığı Taşıyor

Gallup’un yaptığı açıklamalara göre, Bitcoin piyasasının bu yılki çöküşünden sonra bir yükseliş yaşayacağını belirtiyor. Anket sonuçlarına göre bazı katılımcılar balonunun patlayacağını söylüyor. Diğer bir kısım ise değerinin hızlanacağını tahmin ediyor.

Bitcoin piyasasının dalgalanan değişimlerindeki hacim, geçen yılki büyük artıştan sonra 2018 yılında düştü. Şuan bir Bitcoin fiyatı 8000 doların üzerinde seyretmekte.

Yatırımcıların İlgisini Çekebilmek Önemli

Gallup, Amerikalı yatırımcıların Bitcoin’e karşı herhangi bir adım atmadığını tespit ediyor. Kadınların yüzde biri, erkeklerin ise yüzde üçü, 18 – 50 yaş arasındaki kişilerin yüzde üçü ve 50 yaş ve üzeri kişilerin yüzde bir kısmının Bitcoin’e sahip olduğunu belirtiyor.

Zengin yatırımcıların Bitcoin’e sahip olması yaygın olsa da en az 90.000 dolarlık bir maaşı olanların sadece yüzde üçü Bitcoin’e sahip. Düşük gelirli yatırımcıların ise yüzde birinden azı, dijital parayı aldığını söylüyor.

Gallup’un anketine katılan yetişkin kişilerin en az 10.000 $ ‘lık yatırım fonlarına, hisse senetlerine veya tahvillere ya da emeklilik tasarruflarını hesaplarına para yatırdıklarını söylüyor.

Finder’da daha önceden yapılan bir araştırmaya göre, Amerika’nın yüzde 8’in kripto para satın aldığı gösterilmekte.