Glassnode Kurucusu: Bitcoin’de Büyük Düşüş İmkansız!

Glassnode kurucusu Yann Allemann, güncel verilere dayanarak Bitcoin’in (BTC) daha derin bir düşüş yaşamayacağını belirtti.

Yann Allemann, yakın tarihli bir sosyal medya paylaşımında, Bitcoin’in güncel fiyat hareketleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin, birkaç gün önce 28 bin doların üzerine hızla yükseldi, ardından hızlı bir şekilde %4,5 civarında bir düşüşle tekrar 28 bin doların altına geriledi. Kurucu, bu noktada daha büyük bir düşüşün imkansız olduğunu iddia etti. Deneyimli bir isim olarak Bitcoin risk endeksi verilerini kullanarak, son %4,5’lik düşüşün ardından risk seviyesinin “yüksek risk” bölgesinin altına hızlı bir şekilde düştüğünü göstererek yatırımcılara rahat bir nefes aldırdı. Kurucu tarafından sunulan grafiğe göre Bitcoin şu anda düşük risk bölgesinde bulunuyor.

Allemann, açıklamasının satır aralarında şunları söyledi:

Bitcoin, pazar günü %6’lık bir artış yaşadı, ancak 28,5 bin dolar seviyesindeki dirence ulaşması, ertesi gün %4,5’lik bir düşüşe neden oldu. Ancak risk sinyalinin hızla düşmesi, bu aşamada büyük bir düşüşün olasılığının düşük olduğunu gösteriyor. Kurucu, ayrıca Bitcoin’in dolar endeksi (DXY) ve ABD tahvil getirileri yükseldikçe hisse senedi piyasalarından daha iyi performans gösterdiğini belirtti.

Öte yandan, Allemann, şu an “ölü bölgede” olduğumuza dikkat çekerek, 29 bin dolar seviyesinin aşılması durumunda daha olumlu bir tablo görebileceğimizi savundu.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %0,5 artan Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 27.710 dolardan işlem görüyor.

Criptos hoje: Bitcoin engrena e rompe os US$ 27 mil refletindo otimismo com  ETF inédito nos EUA