OKX Fransa’ya Başvuru Yaparak Onay Almayı Hedefliyor !

Popüler kripto borsası OKX, Fransa’da düzenleyici onay için başvuruda bulunmuştur. Bu başvuru, ABD’de kripto baskılarının artması ve Avrupa’da kripto düzenlemelerinin yükselişe geçmesiyle birlikte gerçekleşmiştir. Avrupa Birliği ülkelerinden Fransa, MiCA düzenlemelerini kabul etmeyi ve yaklaşık 100 kripto kuruluşuna lisans vermeyi planlamaktadır. OKX, Fransa’nın ABD’ye kıyasla daha olumlu bir kripto yaklaşımına sahip olması nedeniyle düzenleyici onay için Fransa’yı tercih etmiştir.

OKX, düzenleyici onay çerçevesinde Fransa’nın başkenti Paris’te bir ofis açma niyetindedir. Haberlere göre, kripto platformu Fransa’da dijital varlık hizmet sağlayıcısı (DASP) olarak kayıt olmayı planlamaktadır.

Düzenleyici onayın yanı sıra OKX, Paris’te ofis açma planları yaparak Avrupa merkezini bu şehire taşımayı düşünmektedir. Fransa’nın kripto para birimlerine karşı olumlu tavrı ve ABD’nin sıkı düzenlemeleri, bu kararda etkili olmuş gibi görünmektedir. OKX, Fransa’yı Avrupa merkezi olarak seçen kripto kuruluşlarından biridir.

Bloomberg’e konuşan bir sözcü, Fransa’da yaklaşık 100 çalışana ulaşmayı hedeflediklerini de belirtmiştir.

OKX, Fransa'ya Onay için Başvuruda Bulundu • Coinkolik