Hong Kong Kripto Borsaları için Lisans Başvurularını Kabul Edecek !


Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu‘nun yönergeleri, muhtemelen airdrop’ları içeren perakende yatırımları teşvik etmek için tasarlanmış kripto “hediyelerini” yasaklıyor.

Salı günü yapılan duyuruya göre, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), kripto ticaret platformu lisansları için başvuruları 1 Haziran’da kabul etmeye başlayacak.

Düzenleyici, Salı günü yayınlanan politika önerilerine ilişkin istişare raporuna göre, lisanslı sanal varlık sağlayıcılarının perakende yatırımcılara hizmet vermesine izin vermeyi kabul etti. SFC, ilk politika tavsiyelerini Şubat ayında kamuoyunun geri bildirimine açtı.

Kural kitabı, perakende müşterileri yatırım yapmaya teşvik etmek için tasarlanmış kripto “hediyelerini” açıkça yasaklıyor – ki bu muhtemelen airdrop’ları da içeriyor.

Bazıları kamuoyu geri bildirimlerine göre değiştirilen yönergeler, durum tespiti yapma sorumluluğunu doğrudan platform operatörlerine yüklüyor ve kabul edilebilir iki endekste yer almanın alım satım için listelenmek için yalnızca minimum kriter olduğunu vurguluyor.

Kurallara göre, kripto borsaları her zaman en az 5.000.000 Hong Kong doları (640.00 $) sermaye bulundurmalı ve her ayın sonunda platformun mevcut ve gerekli likit sermayesini, banka kredilerinin bir özetini sunmalıdır. avanslar, kredi olanakları ve ayrıca SFC’ye bir kar ve zarar analizi. Düzenlemeye tabi borsalarda onaylanan tokenlerin kurallara göre 12 aylık bir “sicili” olması gerekir.

Belge ayrıca perakende yatırımcıların ticaret platformlarını kullanmalarına izin verme ve token listeleme konusunda durum tespiti yapma konusunda daha fazla ayrıntı sağlıyor. Borsalarda listelenen tüm tokenlerin, halihazırda başka bir platformda listelenmiş olsalar bile, borsalarda listelenmeden önce durum tespiti prosedürlerinden geçmesi gerekecektir. Bağımsız değerlendiriciler tarafından yapılan akıllı sözleşme denetimlerinden geçmek zorunda kalacaklar. Sonuçlara göre, platform operatörlerinin çıkar çatışmalarıyla yeterince ilgilendikleri sürece token inceleme komitelerine bağımsız dış üyeler ataması gerekmeyecek.

Where to get the best view of the Hong Kong skyline