Ripple SEC’e Karşı Savunma İçin 200 Milyon Dolar Ayıracak !

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesinin maliyet sonuçlarını açıkladı. Garlinghouse, Ripple Lab’ın SEC ile açtığı davanın maliyetinin çok yüksek olacağını belirtti. Pazartesi günü Dubai Fintech Zirvesi’nde konuşan Garlinghouse, şirketin dava sonuçlanana kadar 200 milyon dolarlık avukat ücreti harcamış olacağını ifade etti.

SEC, Ripple ve kurucu ortaklarının lisanssız menkul kıymetlerde 1,3 milyar doların üzerinde para topladığını iddia ederek Aralık 2020’de dava açmıştı. Ripple ise XRP’nin menkul kıymet olmadığını savunuyor. Garlinghouse, ABD’nin düzenleyici ilerlemesinin kripto para girişimcilerini caydırdığını belirterek, “Yerinde olsam Amerika Birleşik Devletleri’nde başlamazdım” dedi. Garlinghouse ayrıca, ABD düzenlemelerinin diğer ülkelerin gerisinde kaldığını söyledi.

Kripto gözlemcileri, ABD düzenleyicilerini, yeni yasalar yerine dava açma ve yasal tehditler kullanma stratejisiyle sektöre yaklaştıkları için eleştirdi. SEC’in son aylarda bazı yüksek profilli kripto oyuncularına baskı yaptığı biliniyor. Ripple CEO’su ise kripto sektöründe çalışanların çoğunluğunun kurallara uymak istediğini ancak net bir şekilde tanımlanmalarının gerektiğini savundu.

SEC ve Ripple davasının kararı önümüzdeki üç ila altı hafta içinde bekleniyor. Bu dava, kripto dünyasının birçok üyesi tarafından yakından takip ediliyor ve kararın kripto endüstrisi üzerinde geniş kapsamlı etkileri olabilir. Ripple’ın lehine bir karar, düzenleyicilerin daha basit yasalar sağlamak zorunda kalmasını gerektirebilir. Ancak Ripple için bir kayıp, SEC’in kripto oyuncularına baskı yapmaya devam etmesini sağlayabilir ve şirketlerin anlaşmaya zorlanmasına yol açabilir.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini – XRP Bu Hafta 1 Doları Görür mü? - Cryptonews