Sandbox Polygon Üzerinde Yaratıcıları Destekleyen ERC-1155 Token Katalizörleri İle Tanıştırıyor!

“Sandbox, Polygon’da NFT basımı için mücevherleri CATALYST tokenleri ile değiştiriyor. Bu ERC-1155 tokenleri, kullanıcıların yaratıcılıklarını basmalarını, kazanç elde etmelerini ve satmalarını sağlayarak platformun yeteneklerini artırıyor.

The Sandbox, metaverse dünyasında yaratıcıları güçlendirmeyi hedefleyen CATALYST’leri, ERC-1155 tokenleri ile tanıtıyor. Bu tokenler, kullanıcıların beş katmanda belirlenmiş nadirlik ve özelliklere sahip ASSET’leri basmalarına olanak tanır.

Polygon’un Layer 2’sindeki tamamen yeni CATALYST tokenleri, NFT basım sürecindeki mücevherlerin yerini alacak şekilde hizmet veriyor. Bu ERC-1155 tokenleri aynı zamanda kullanıcılara kendi yaratımlarını basma, para kazanma ve satma imkanı sunarak platformda gelişmiş yetenekler içeren yeni bir çağ başlatıyor. Kullanıcılar CATALYST’ler ile yayınladıkları ASSET’leri basma şansı elde ederken, koleksiyonlarından gelir elde etme imkanına da sahip olurlar. Ayrıca, her token bir NFT’nin bir kopyasına karşılık gelir ve kullanıcılar, ASSET kopyası başına gereken token sayısı ile cüzdanlarındaki CATALYST sayısına bağlı olarak birden fazla kopya basabilirler.

CATALYST sistemi, beş farklı türde sunulan her biri basım sürecinin sonucunu etkileyen bir yapı sunuyor:

  • Efsanevi
  • Epik
  • Nadir
  • Yaygın olmayan
  • Yaygın

Kullanılan CATALYST’lerin türü, ortaya çıkan VARLIK’ın nadirliğini belirler. Ekipman tabanlı NFT’ler için, CATALYST’ler ayrıca kullanıcıların farklı özellikler arasında dağıtabileceği sabit miktarda puan sağlayarak oynanışı geliştirir.

Özellikle, CATALYST’ler, basılan ekipmanın nadirliğini ve performansını belirlemede önemli bir rol oynar. Ayrıca, kullanıcıların Güç, Savunma ve Hız’a tahsis edebileceği Nitelik puanlarına da sahiptirler; her tokenin Seviyesi, verilen Nitelik puanlarının sayısını belirler. Böylece, bu yenilikçi özellik, basım sürecine dinamizm ve stratejik bir katman ekleyerek kullanıcılara The Sandbox platformunda daha çekici ve özelleştirilebilir bir deneyim sunuyor.”