Solana Ağı Tekrar Devre Dışı: Uzun Süreli Kesinti!

Düşük ücretler ve yüksek işlem hızıyla Ethereum’un (ETH) en büyük rakibi olarak görülen Solana (SOL) blokzincirinde yeni yılda da kesintiler yaşanmaya devam ediyor.

Solana blokzincirinin güncel durumunu raporlayan bir internet sitesinin verilerine göre, Cluster ana ağ betası öğlen saatlerinden bu yana devre dışı durumda. Türkiye saatiyle 13.22’de internet sitesinde bırakılan notta, SOL geliştiricilerinin Cluster adlı ana ağ betasındaki sorunu araştırdığı belirtildi.

Sosyal medyada kesintiyi fark eden blokzincir kullanıcıları, normal şartlarda milisaniyeler süren blok üretiminin 25 dakikaya kadar yükseldiğini paylaştı. Solana ağında doğrulayıcı olarak faaliyet gösteren Stakewiz’den Laine, geliştiricilerin sorunu çözmek adına yeni bir ağ sürümü üzerinde çalıştığını açıkladı.

Bitcoin ve Ether’in hafif alıcılı seyrettiği Salı gününde Solana ağında yaşanan kesinti, SOL fiyatını olumsuz etkiledi. Gece saatlerinden bu yana söz konusu iki kripto para pozitif seyrederken SOL, son 24 saatte yüzde 3’ten fazla kayıp yaşadı. Bu durum, yatırımcıları endişelendirirken, Solana ekibinin sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.

Solana, ChatGPT'yi Destekleyecek - Coin Mühendisi