Ethereum Ortak Kurucusu: ICO’ların Bir Geleceği Var

Bloomberg ile yaptığı röportajda, Ethereum’un kurucu ortağı Gavin Wood, Ethereum ve ICO pazarlarının gelişimini ele aldı. Wood ayrıca, organizatörlerin mevcut piyasadaki gerileme ile ilgili sorularını ve bunun dijital altyapının gelişimini nasıl etkilediğini de yanıtladı.

Joe Weisenthal’a konuşan Wood, piyasadaki düşüşün aslında üretim ve geliştirme açısından iyi bir şey olduğunu belirterek, büyük bir ilgiyle, çok fazla gürültü olduğunu ve her zaman kolay olmadığını söyledi. Sadece orada olmak ve teknolojiyi gerçekten önemseyen insanları farklı kılar.

Ethereum Ortak Kurucusu ICO’nun Geleceğinin Hala İyi Olduğuna İnanıyor

Weisenthal, ICO’lara olan ilginin “çökmüş” olduğunu belirtti ve Wood’a, birçoğu Ethereum’un ağına dayanan, ICO’lara sürekli bir ilgi uyandıracağına inandığını söyledi. Özellikle Wood, “ICO’ların hala bir süredir devam ettiğini” belirtti, ancak “ICO’lar için çizgide çok fazla evrim olacak” dedi.

2018’de, kripto-para piyasasında genel gerileme yaşanmasına rağmen, ICO’lar son yıllarda çok başarılı oldular. CoinSchedule’ye göre, ICO’lar sadece 2018’in ilk sekiz ayında 18 milyar dolardan fazla para topladı. 2017 yılı boyunca “sadece” 6,2 milyar dolar artmıştır.

2018’deki para toplama işinin büyük kısmı, EOS dahil 4,2 milyar doların altında bir miktar yüksek profilli ICO’lar tarafından yönetildi ve bunu 1,7 milyar dolar yükselten Telegram Private Sale izledi. Cryptocurrency pazarındaki düşüşe rağmen, ICO finansmanı hala mevcut.

Ölçekleme Problemleri Devam Ediyor, Görüşte Olası Çözümler

Bir problem, genel olarak Ethereum ve kripto endüstrisine sahip birçok insanın artan kullanım taleplerine uyum sağlama kabiliyetidir. Özellikle Ethereum’da ölçekleme ile ilgili sorunlar vardı ve ağ neredeyse CryptoKitties tarafından durma noktasına getirildi. Ölçekleme devam eden bir sorun olsa da, Likidite Ağı, Plazma, Raiden, OmiseGO, Loom Ağı, Sharding ve Wood’un kendi Polkadot Ağı dahil olmak üzere önemli sayıda çözüm vardır. ‘Ölçekleme, insanların bir süredir üzerinde çalıştığı bir şeydir … ve ilk yenilikleri görmeye başlıyoruz.’ dedi.