Filipinler Bankası Özel Kripto Para Atmsi Kurdu

Kripto para haberlerine ilişkin haberlere ek olarak, dünya genelinde gerçekleşmekte olan diğer borsa ve banka haberlerine de devam ediyoruz. Almış olduğumuz bilgiye göre ülkelerin artık yavaş yavaş kripto paralara doğru bir eğilim gösterdiğini söyleyebiliriz. Filipinlerde bir banka, geçtiğimiz hafta içerisinde kripto paralara özgü olan bir ATM çalışması yaptı. Yerel haber kaynaklarından alınan haberin detaylarına göre Filipinler’in en büyük bankalar arasında yer alan 7. Bankası Union Bank, geçen hafta içerisinde kripto paraları desteklemekte olan bir kripto para ATM’sinin çalışmasını yaptı.

Philippine Star gibi yerel kaynakların bizlere sunduğu haberin detaylarına göre, bu ATM’yi kullanan kişiler, tıpkı peso kullandırılmış gibi Bitcoin kullanabiliyor. Yine aynı şekilde yerel haber kaynaklarına göre Union Bank, bu ATM’yi kurmadan önce ülkenin merkez bankası olarak görev alan Bengko Sentra ng Phlippines ile iletişimde kaldı. Aynı zamanda bu iki banka arasında yapılan görüşmelerin, son derece olumlu olduğu da söyleniyor. Buna bağlı olarak bu iki banka arasında yapılan görüşmeye göre, proje onay almış gibi gözüküyor.

Ülkenin çeşitli yerlerinde 300’ü aşkın şubesi olan Union Bank, ‘’Bu ATM’ler dijital para kullanıcılarının elindeki pesolar, dijital paralara dönüşecek.’’ Dedi. Şu zamana kadar yapılan haberlere bakacak olursak, şuanlık sadece 1 atm şubesiyle açılış yapılabileceğini söylemek mümkün fakat Union Bank ilerleyen günlerde bu şubelerin sayısını arttırabilir.