Kongre Üyesinde Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Çıktı!

Kongre üyelerini kripto sahiplerini ifşa etmekle yükümlü kılan yeni kurallar uyarınca, üyelerin en az birinin Bitcoin & Co’ya yatırım yaptığı bilinmekte.

Kongrede Kaç Tane Bitcoin Var?

Bob Goodlatte’nin (R-Va) Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum’a sahip olduğunu bildirildi. Dijital Varlık Bildirimi Kuralları, bu yıl Haziran ayı sonunda ABD tarafından onaylandı. Ev Etik Kurulu kabul etti. Evin tüm üyelerinin, kripto döviz bakiyelerini, tüm diğer finansal varlıklar gibi aynı şekilde rapor etmeleri gerektiğini belirtiyor.

Bu, ABD sistemini Avustralyalılara benzer hale getiriyor. Orada, üye çıkarlarının sicil kaydı, kripto döviz hesaplarının hükümette çalışan kişiler tarafından kaydedilmesi gerektirmektedir. Ayrıca, yeni ABD Kural Değişikliği üyelerini, 45 gün içinde dijital para birimindeki işlemleri bildirme yükümlülüğü getiriyor. Bu, Kongre üyeleri tarafından yapılan diğer tüm işlemlerin ifşasını düzenleyen yasalara uygundur.

Muhtemelen Kripto Paraya Sahip Tek Üye Değil

Sludge dergisindeki bir habere göre, Goodlatte dijital para yatırımlarına yaptığı açıklamada ABD hükümetinin tek üyesi. 17.000 ila 80.000 dolar arasında tutuyor. Dijital para varlıklarının açıklanması yeni kuralların yürürlüğe girmesinden önce yapılmıştı. Çoğu bitcoine sahip olduğunu, aynı zamanda daha küçük miktarlarda bitcoin nakit ve ethereum olduğunu söylüyor.

Goodlatte Dijital Varlıkları Satın Alması

Goodlatte’ın dijital varlıkları satın alma kararının, daha önce Coinbase’e yatırım yapan ve geçmişte yükselişe geçen bir fiyat spekülasyonu izleyen oğlu Bobby Goodlatte Jr.’dan esinlenmiş olması muhtemel. Bu yatırımın ayrıntılarını veya kripto paranın konusunu babasıyla hiç konuşup konuşmadığı belirsiz.

Kripto Paraların Yakın Gelecekte Serbest Bırakması Bekleniyor

Her ne kadar Goodlatte, kripto parası olan kongreyi onaylayan tek üye olsa da, diğerlerinin yakın gelecekte de sahiplerini serbest bırakması bekleniyor. Bazı üyelerin kript alanına yatırım yaptıkları düşünülmekte. Muhtemelen şunları içerir: Temsilci Jared Polis (D-Colo.), Greg Gianforte (R-Mont.), David Schweikert (R-Ariz) ve Senatör Mark Warner (D-Va.). Bunlar geçmişte blockchain teknolojisi veya kripto paranın potansiyelini kamuoyuna açıkladılar. Warner, 2020 yılına kadar tüm dijital para biriminin 20 trilyon dolarlık büyük bir piyasa değerine dönüşebileceğini iddia etti.