Litecoin Yükselişin Ardından Sabit Duruyor

Kripto para sektörü her ne kadar 2019 yılı içerisinde kızıla boyansa da, olumlu gelişmeler gösteren bazı birimler olduğu görülüyor. Biliyoruz ki geçtiğimiz günlerde ünlü kripto para birimi Litecoin bir yükselme göstererek, en büyük kripto paralar arasında 4. Sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı. Son fiyat artışının sebebi ise Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’nin MimbleWimble’ın ekibiyle yapmış olduğu görüşmeden kaynaklandığı ortaya çıkıyor.

Litecoin Yüzde 30 Arttı

Ünlü kripto para birimi Litecoin, son 24 saat içerisinde CoinMarketCep verilerine bakıldığı zaman %30 oranında yükselmeyi başardı. Biliyoruz ki ünlü kripto para Litecoin geçtiğimiz dönem içerisinde 6. Ve 9. Sıralarda yer alıyordu. Bu büyümeyle beraber 4. Sıraya kadar gelmeyi başardı. Litecoin son 24 saat içerisinde 33 dolardan 43 dolara kadar ulaşmayı başardı. Pazar hacmi ise 2 milyar dolardan büyük bir büyüme göstererek 2.65 milyar dolara kadar geldi. Fakat bu artış sadece Litecoin’de değil de, diğer kripto paralarda da görülüyor.

Bu gelişmeler devam ederken Litecoin’de olumlu bir ivme görülmedi. Yani şu sıralarda basın saatine bakıldığı zaman, yatay bir grafik çiziyor. Bazı analistler ise bu yatay sürecin sonunda, olumlu bir yükselme olabileceği yönünde bilgiler paylaştı. Aynı zamanda Litecoin’in bir önceki dönemdeki 42 dolar seviyesinin üzerinde kalması da, yeşil bir ışık yaktığını bizlere gösteriyor. Litecoin’in bu yükselişi aynı zamanda farklı yorumlamalara sebebiyet veriyor.