TRON Zirvede Yer Alan dApp Platformu

TRON her ne kadar kripto para sektörü içerisinde farklı gelişmeler olsa da, dünyaya kendini kanıtlamış bir proje olarak dikkat çekiyor. Justin Sun önderliğindeki proje, her geçen gün Ethereum ile rekabet üzerine geçiyor ve bu yarış gün geçtikte daha alevleniyor. Twitter sosyal medya platformu üzerinde Sun, dapp.reviews tarafından TRON’un merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için resmi olarak zirvede yer alan platform olduğunu söyleyen yeni bir bildiri yayınladı.

Piyasada yer alan en büyük 3 dApp platformu için Ethereum, EOS ve TRON’un ismini verebiliriz. Aynı zamanda bu üç girişiminde oyunlar, bahis alanları ve iş pazarları gibi alanlarda önemli koleksiyona sahipler. İnternet siteleri üzerinde yayınlanmış olan son rapor üzerinde TRON’un dApp platformu üzerinde büyümekte olduğunu gösteren bir sonuç ortaya çıkıyor. Rapora göre 2 ayda 267.000 dapp kullanıcısına eriştiği söz konusu. Ethereum 151.000 ve Eos ise 197.000 kullanıcı ile biraz da olsa geride kalıyor.

Bu raporun sonuçları TRON için umut vaat ediyor olsa da, yarış henüz bitmedi. Bu arada bu gelişmeler devam ederken Ethereum hord fork için hazırlık süreci geçiriyor. Daha önce yapılması planlanan bu hard fork, bir güvenlik sorunundan dolayı ileri tarihe alınmıştı.