UBS: Bitcoin Ana Yayını Önlemek İçin ‘İstikrarsız’

Bitcoin (BTC) – Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri, kripto para biriminin yükselişini yorumladı ve Bitcoin ile ilgili ölçeklenebilirlik ve fiyat volatilitesi ile ilgili hata buldu.

UBS Stratejisti Joni Teves ‘Meşru Bir Varlık Sınıfı’

İsviçre Bankası, yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketinde Bitcoin listesine, açık kusurun para birimine işaret ettiği bir listeye dahil oldu: fiyat volatilitesi, ortalama bir insanı para olarak kullanarak itmeye devam edecek. CNBC’nin rapor ettiği UBS stratejisti Joni Teves, müşterilere bir mektupta, bitcoin’in “meşru bir varlık sınıfı” olarak görülmemesi gerektiğini yazdı. Buna ek olarak, fiyat volatilitesiyle – endüstrinin içinde ve dışında yaygınlaşan bir kaçışla Bitcoin’in normal bir para birimi olarak kullanılmasını zorlaştıran bir hata buluyor.

Bitcoin’in fiyatı 7000 dolar altına düşerken, 2018’in düşüş döngüsünü hızlandırmaya devam ederken, kripto – para birimi eleştirmenleri fiyat dalgalanmasına dikkat çekiyor. BTC’nin para olarak işlev görme yeteneği, UBS’nin BTC’nin para olarak işlev görme kabiliyetinden şüpheleniyor.

Kripto – Paranın Geleceği Belirsiz

Bununla birlikte, yatırım bankası kripto – paranın geleceğini yazmıyor, bunun yerine, ölçeklenebilirlik ve istikrarsız değerlemenin ana akımlara geçişte bir engel oluşturuyor. Daha önce sözü edilen SEC Onaylı ETF olarak düzenleyici destek, kabul edilme engelinin üstesinden gelmenin ilk büyük adımı olacak. Halihazırda, kurumsal ve Wall Street parası kısmen yatırımın hileli düzenleyici ve yasal yapısı nedeniyle tamamen kripto haline gelmiştir. Ölçeklenebilirlik, kâğıtta, gelişmek için piyasa kapitalizasyonu yoluyla en büyük kripto para birimine yönelik bir alan olarak vurgulanmaktadır. Ocak ayında, kripto piyasaları yıl boyunca zirveye ulaştıkça, BTC işlemlerinin kullanımı yüksek ücretler ve yavaş onaylar şeklinde durma noktasına geldi. BitInfo’ya göre, ortalama BTC işlem ücretleri yılın başında 55 $ civarında seyretti ve kripto para birimi en geniş küresel riski yakaladığında pahalı ve sıkışık bir ağ oluşturdu. Fiyat volatilitesindeki sert sözlere rağmen, UBS raporu BTC’nin bir gün olabileceğini iddia ediyor.

UBS raporu, özellikle temelde blok zincirleme teknolojisinin yararına olmak üzere, kripto para biriminde devam eden araştırma ve soruşturmaya olan bağlılığını yinelemekte.