Ünlü Kripto Para Borsası Ayı Kurbanı Oldu

2017 yılı kripto paraların yılı olmuşken, 2018 yılında yaşanan sert düşüşler yatırımcıları bir hayli üzmeyi başardı. Bitcoin başta olmak üzere piyasadaki büyük kripto paralar gün geçtikçe düşmeye başladı ve bununla beraber toplumdaki birçok kripto para borsaları da kapanmaya devam etti. Her ne kadar 2019 yılı kripto para sektörü için yeşil ışık yaksa da, durum hiçbir türlü değişmiyor ve sektör yatay bir grafik çiziyor.

2016 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve 2017 yılında inanılmaz bir yükseliş yaşayan Kiev, Ukrayna merkezli kripto para borsası Liqui Exchange, üzücü bir haber paylaştı ve kapanacaklarını söyledi. Borsa, yatırımcılarına atmış olduğu e-postada Liqui’nin artık müşterilerine likidite imkanı veremediği ve hizmetleri sürdürmede ekonomik herhangi bir getiri göremediklerini, bu nedenle tüm hesapları kapatacaklarını ve hizmetlerini de kalıcı olarak kapatacaklarını duyurdu.

Tüm kullanıcılara varlıklarını borsa üzerinden çekmesini söyleyen borsa yetkilileri açıklamada ayrıca “Yakında sizlerle olabilir fakat bu 2017’den bu yana önemli oranda değişen piyasa koşullarına bağlı.” İfadeleri kullanıldı. Borsa üzerinde 281 farklı işlem çifti listeleniyor ve işlemler yapılıyordu. CoinMarketCap’ten alınan son bilgilere göre Liqui’de son 24 saatte sadece 80 bin dolarlık işlem yapıldı.