Yeni Blockchain Projesinin Başında Eski Mt. Gox CEO’su Var

Özellikle Bitcoin piyasalarının yeni kurulmaya başladığı dönemlerde dünyanın en büyük Bitcoin borsasının sahibi olan fakat günümüzde iflas bayrağını çekmiş olan Mt. Gox’uneski CEO’su Mark Karpeles, kendi açıklaması sonrası aktardığı bilgilere göre yeni bir blockchain bulut şirketi kurularak yeniden başlamayı hedefliyor.

Mt. Gox’un gündemde de yer alan devasa hacklenmesi ve 2015 yılındaki iflası sonrasında firmanın başındaki isim olan Karpeles tutuklanmış ve 11 ay Japon hapishanesinde kalmıştı. Fakat 2019 yılında suçu düşen Mark Karpeles için sadece resmi evrakta sahtecilik suçundan açılan dava devam etmekte.

Karpeles bu yıl içerisinde gerçekleştireceği ve kesin gözüyle bakılan yeni blockchain tabanlı girişimine ilişkin” Japonya bilgisayarlar konusunda mühendislik süper gücüydü ancak şu an bulut teknolojilerini örnek alacak olursak, bu alanı domine eden ABD olarak gözüküyor. Ancak ben hala Japonya’nın sahip olduğu potansiyele inanıyorum ve bunu geliştirmek istiyorum.” Şeklinde bir açıklamada bulundu. Karpeles halen açık olan davadan suçlu bulunursa 10 yıla kadar hapis cezası alabilir.