Sony’nin Blockchain Geliştirme Planları!

Sony Network Communications ve Startale Labs, Sony’nin Web3 hedeflerini desteklemek amacıyla bir altyapı oluşturacaklarını duyurdu.

Sony Network Communications, 106 milyar dolarlık çok uluslu bir holdingin yan kuruluşu olarak, Startale Labs ile işbirliği yaparak bir blockchain geliştirmeyi planlıyor. Bu işbirliği 12 Eylül tarihinde duyuruldu ve Sony, bu blockchain’in Sony’nin kendi blockchain tabanlı tekliflerine ev sahipliği yapmanın yanı sıra “küresel web3 altyapısının omurgası” haline gelmesini hedefliyor.

Sony Network Communications Başkanı Jun Watanabe, “Sony Network Communications’ın iletişim, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve çözüm hizmetlerindeki deneyimini Startale Labs’in Web3’teki öngörüleri ve teknik becerisiyle birleştirerek, Web3 çağını destekleyen ve mevcut endüstrilerde inovasyonu teşvik eden küresel bir altyapı oluşturmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.

İki şirket, bu ayın sonunda “Sony Network Communications Labs” adında ortak bir girişim başlatacaklar. Sony Network Communications, 1995 yılında bir İnternet servis sağlayıcısı olarak kuruldu ve o zamandan beri Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka alanlarına yönelik çalışmalarını sürdürdü. Şirketin piyasa değeri 54 milyon dolar civarındadır.

Sony’nin blockchain girişimi, web3 teknolojisini benimseyen önde gelen ana akım şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. Bu adım, kripto topluluğunun dikkatini çeken bir diğer büyük şirket olan PayPal’ın, Ethereum tabanlı PYUSD stabilcoin’i piyasaya sürmesinin ardından geldi. PayPal, Ledger ile işbirliği yaparak itibari paradan kriptoya geçiş sürecini hızlandırdı ve geçen hafta desteklenen kripto para birimleri ile PayPal bakiyeleri arasında dönüşümleri etkinleştirdi.

70 milyondan fazla müşteriye sahip Latin Amerika merkezli bir fintech şirketi olan Nubank, Polygon’un teknolojisini kullanarak kendi Layer 3 uygulama zincirini ve yerel tokeni Nucoin’i piyasaya sürdü. Şirket, Nucoin’in müşteri sadakat programını desteklemeyi amaçladığını açıkladı.

Sony Teases New Camera: 'Next Generation Creativity on the Go' | PetaPixel