Uzmanların Yılsonu Tahmini, Bitcoin Fiyatı 20 bin Dolar!

Kripto para uzmanları 2019 yılı Bitcoin tahminini açıkladı. Uzmanlara göre Bitcoin’de beklenen yükselişin yılsonunda gerçekleşebilir.

Yılsonunda Bitcaoin’de 20bin Dolar fiyat bekleyen uzmanlara göre bu yükseliş hiçte sürpriz olmayacak.2019 yılının en yüksek seviyesinde 13.880 Dolar olan Bitcoin, %40 değer kaybederek geri çekilmeye devam ediyor. Değer kaybı yaşayan şifreleme para birimi Bitcoin’i yatırımcılar rahatlıkla ellerinde tutabilmektedirler.

En iyi şifreleme para birimi için uzmanlara yıl sonu tahminlerini soruldu ve uzmanların çoğunun tahmini Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak 2019 yılının sonunda 20 bin Dolar seviyesine yükseleceği yönünde.

Ortalama Beklenti 10 000 Dolar Seviyesinde

Sektörün tecrübeli kripto para tüccarları yüksek fiyat tahminlerinin tutmasını çok severler.  Perakendeciler, sermayelerini korumak yerine ne kadar para kazanabileceklerini düşünürler ve çevrelerini de bu yönde düşünceye teşvik ederler. Bu tür stratejiler ise genellikle büyük kayıplara neden olmaktadır.

Ortalama hedef veren uzmanların yıl sonu tahmini 10 bin Dolar düzeyinde. Bitcoin’in 10 bin Dolar kazanabileceğini tahmin eden kripto para uzmanı Elliotician Benjamin Blunts, 7 500 Dolar destek bölgesini geçtiğinde sıçrama yaparak yıl sonuna kadar 10 bin Dolarlık kazanç sağlayarak 20 bin Dolar seviyelerini bulabileceğini düşünüyor.

Bitcoin’in yıl sonu tahmininde bulunan tüccarlar ise fiyatların geniş bir yelpazeye sahip olduğuna dikkat çekerek yıl sonu tahminin 16 bin Dolar düzeyinde tutuyor.  Bitcoin’in yıl sonu fiyatları konusunda tahmin yapan teknik analistler tüccarlardan biraz daha farklı düşünerek rakamın 20 bin Dolar seviyesine ulaşabileceğine vurgu yapıyor. Teknik analistler fiyat konusunda temellere ve istatistiklere bakıldığında 20 bin Dolar seviyesinin normal olduğuna vurgu yapıyor.

Kripto para piyasasındaki geçmişine bakıldığında dalgalı seyir izleyen Bitcoin için yıl sonu fiyatını 20 bin Dolar tahmininde bulunan analistler 2020 yılı için tahminleri biraz daha yukarı taşıyor. Bitcoin’in yükselişe devam edeceğinin altını çizen analistler, 2020 yılının ortalarında Bitcoin’in rekor seviyeye ulaşacağı tahminlerinde bulunuyor.