500 Milyon Dolar’lık Yatırım İzni Alındı

Şirket bünyesinde 230 Milyar dolardan fazla varlığı bulunan Guggenheim, Şubat 2021’den itibaren dolaylı bir şekilde 500 Milyon dolarlık BTC yatırabilme hakkına sahip oldu. Şirketin 2020 Kasım ayında yaptığı başvuruda, yılın 2021 Şubat itibari uygulanabilir hale geldi.
Yatırımcı dev şirket Guggenheim, Bitcoin vadeli işlem yapabilmek için ABD’de Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonuna (SEC)’e başvuruda bulunmuştu. Başvuru geçen yıl kasım ayında yapıldı. Bu işlemlere başlanma tarihi SEC tarafından 31 Ocak 2021 tarihi itibaren yapılması uygun görüldü.Dev yatırım şirketi Guggenheim yönetimi altındaki varlıklar toplamı 233 Milyar dolardan fazla olduğu söyleniyor. Firma, SEC’ye yapmış olduğu başvuruda Bitcoin yatırımı yapmak için sadece Macro Opportunities Fund’ı kullanmak istediğini belirtti. 5 Milyar Dolar değerindeki fon, şirkete 500 Milyon dolara kadar BTC işlemi yapma hakkı veriyor.
Guggenheim şirketi yapmış olduğu başvuruda, bu yatırımın Grayscale Bitcoin Trust’a yatırıcaklarını belirtti. Guggenheim bu durumda sadece Bitcoin değil, GBTC’de satın alabilecek.