Bitcoin ETF

Kanada'da onaylanan üç Bitcoin ETF vakasının ardından, QBTC11 Amerika'daki dördüncü onay durumu olacak. Kanada'da, Amaç Bitcoin ETF'leri, Evolve Bitcoin ETF'leri ve CI Galaxy Bitcoin ETF'leri Toronto Borsası'nda işlem görmektedir. 

İlgili: Kanada'nın üçüncü Bitcoin ETF'si (Borsa Yatırım Fonu) onaylandı

Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasıyla ilgili olarak, QR Asset Management'ın ana şirketi QR Capital, bunun Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin ETF kararlarına yardımcı olabileceği yorumunu yaptı. Bunun nedeni, Brezilya'da CVM'nin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde SEC'in, onay standartları açısından referans bir hedef olan Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO) üyesi olmasıdır. CVM'ye ek olarak, Bitcoin ETF'yi onaylayan Kanada'nın Ontario Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da IOSCO üyesidir.

Bu arada, Bitcoin ETF'leri Amerika Birleşik Devletleri'nde henüz mevcut değil ve VanEck ve NYDIG gibi varlık yönetimi şirketleri uygulama üzerinde çalışıyor. Ayrıca VanEck'in başvurusu bu ayın 15'inde SEC tarafından kabul edilecek ve ilk karar 29 Nisan civarında yayınlanacak.