DCG İflas Eden Genesis Mağdurlarıyla Anlaşmaya Vardı!

Digital Currency Group (DCG), Genesis’in iflasında ortaya çıkan iddiaları çözme yolunda önemli bir adım attı.

DCG, bugün açıklanan mahkeme dosyasına göre, Genesis’in iflasında gündeme gelen iddiaları çözmek amacıyla önemli bir adım attı.

Digital Currency Group (DCG), Genesis Alacaklılarının Taleplerini Çözmek İçin Anlaşmaya Yaklaştı DCG ve Genesis alacaklıları arasındaki prensip anlaşması, teminatsız alacaklılar için USD eşdeğeri olarak %70 ila %90 arasında değişen geri ödemelerin yolunu açabilir.

Benzer şekilde, geri ödeme oranlarının, ilgili dijital varlıkların değerine bağlı olarak %65 ila %90 arasında olması öngörülüyor. Bu tahminler piyasa fiyatlandırmasına ve kesin belgelere bağlıdır.

FTX borsasının çöküşünün ardından mali sıkıntılarla karşılaşan Genesis, bir önceki yılın Kasım ayında kredi kolundan para çekme işlemlerini durdurmuştu.

Bu olayın ardından şirket, bu yılın başlarında iflas koruması talebinde bulundu. Geçtiğimiz ay DCG hissedarlarına gönderilen bir mektupta, şirketin dava ile ilgili iddiaları ele almak için prensip olarak anlaşmaya varma aşamasında olduğu belirtilmişti. CoinDesk’in ana şirketi olarak tanınan Digital Currency Group, var olan yükümlülükleri ele almak için kısmi bir geri ödeme düzenlemesi geliştirdi.

Bu düzenleme, Mayıs 2023’te vadesi dolacak olan yaklaşık 630 milyon dolarlık teminatsız kredi ve 2032’de vadesi dolacak olan teminatsız bir senet kapsamındaki 1,1 milyar doları içeriyor. Tasarlanan strateji iki bölümden oluşuyor: ilki yaklaşık 328.8 milyon dolarlık iki yıl vadeli ödeme, ikincisi ise 830 milyon dolarlık yedi yıl vadeli ödeme.

Ayrıca, DCG, 630 milyon dolarlık teminatsız kredilere denk gelen Mayıs 2023 vadeleri sonrasında toplam 275 milyon dolarlık dört taksit ödemesi yapmayı taahhüt etti.

DCG faces NY probe over linkage to troubled Genesis: Bloomberg | The Block