Kraken Kurucusu Binance’in ABD Anlaşmasını Değerlendirdi!


İşlem hacmi bakımından kripto para borsaları arasında en büyük olan Binance, Salı gecesi ABD makamlarıyla bir anlaşma imzaladı. Dev borsa, üzerine yöneltilen suçlamalar nedeniyle 4,3 milyar dolarlık cezayı kabul ederek sektördeki rakiplerinin son gelişmeler hakkındaki yorumlarını tetikledi.

Ülke çapında faaliyet gösteren Kraken adlı kripto borsasının kurucusu Jesse Powell, olayla ilgili düşüncelerini paylaşmak amacıyla X hesabından bir gönderi paylaştı. Rakibi Binance’in yaptığı anlaşmaya atıfta bulunan Powell, bu durumun daha adil olduğunu vurguladı. Kraken kurucusu, sektörde yaşanabilecek yeni olumsuz gelişmelerin sektör itibarını tehlikeye atabileceğine dikkat çekti ve şunları belirtti: “Kripto dünyasında yaşanan olumsuz her olay, hükümetleri kriptoyu suçlamak için yeni bir fırsat olarak kullanabilir. Bu yüzden güvenlik konusunda daha fazla çaba sarf etmemiz gerekiyor.”

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önünde kolay hedefler olduğunu ifade eden Powell, takipçilerine Coinbase, Ripple ve kendi şirketinin yaşadığı zorlukları hatırlattı. SEC’in Kraken’e karşı kış aylarında başlattığı soruşturma, borsanın sunmuş olduğu staking ve benzeri hizmetlerin bildirilmesi gerektiği iddiasını içeriyor.

Kraken, başlangıçta hafta başında yaptığı resmi açıklamada sürecin hukuki olarak yanlış ve kötü politikaların sonucu olduğunu belirtti.

Former Kraken CEO Jesse Powell's Home Raided by FBI in High-Stakes  Investigation - Coinpedia Fintech News