Bakkt Platformu Gelişmeye Devam Ediyor

Dünyanın lider menkul kıymetler borsası arasında olan NYSE’nin sahibi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından kurulmuş olan kripto para borsası Bakkt, geç kalmasına rağmen ilerlemeye devam ediyor. The Block yayıncısının aktarmış olduğu bir habere göre kripto para platformu, adeta kilit özellik gösteren roller için iş ilanları yayınlama başladı. Daha önce ABD tabanlı kripto para borsasının üst düzey yöneticisi Adam White’ı COO görevinde işe alan Bakkt, şimdilerde ise aşağıdaki pozisyonlara işçi alımı yapıyor.

-Blockchain Mühendisliği Yöneticisi

-Mobil Uygulama Geliştiricisi

-Güvenlik Mühendisliği Yöneticisi

-Kıdemli Full Stack Mühendisi

-Finans Müdürü

-Blockchain Geliştiricisi

-Kurumsal Satış Çalışanı

-Yazılım Geliştirme Mühendisi

İş ilanları arasındaki pozisyonlara da bakıldığı zaman Bakk, daha şimdilerden mobil uygulama geliştirmek için çalışacak. Bunlara ek olarak milyonlar tarafından kullanılacak bir mobil uygulama ifadesi de görülüyor. Yani Bakkt bununla beraber oldukça kaliteli bir kripto para borsası olacak gibi gözüküyor.

Bakkt, kurmaya çalıştığı ve içerisinde Microsoft ile Starbucks gibi firmaların da olduğu girişime, hız kesmeden devam ediyor. Firma yakın bir tarihte 182 milyon dolar değerinde destek aldığını bizlere duyurmuştu. İlk olarak 2018 yılının son aylarında gelmesi planlanan kripto para platformu, yaşanan ertelenme ve ABD hükümetinin kapanması üzerine, ileri bir tarihe alınmıştı. Şuan ise ABD’li regülatör CFTC’nin hükümet kapanmasından ve işlem verememesinden dolayı, hangi tarihte sistemleri aktif edeceği ise merak konusu oldu.