Bitcoin Ayı Piyasası Ne Zaman Sonlanacak

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’de farklı rüzgarlar esmeye devam ediyor. 24 Şubat Pazar günü 4200 Dolara kadar ulaşmayı başaran Bitcoin, şu saatlerde 3700 dolara kadar geriledi. Aynı zamanda bir değişim göstererek 3800 Dolardan alıcı buluyor ve biraz da olsa nefes aldırdı. Bitcoin’in sert düşüşünün devamında, akıllara gelen soru ise aynen şu şekilde oldu: Bitcoin ayı piyasası ne zaman bitecek?

Kripto para aracılık şirketi olarak bilinen BitOoda, bu cevabın 4200 ile 600 Dolar seviyelerinde aranması gerektiğini söyleyerek, bireysel yatırımcıların bu seviyelere bakması gerektiğinin altını çizdi.

BitOoda Kurumsal Satış Başkan Yardımcısı Brian Donovan, yatırımcılarına önerilerini iletti ve dün yaptığı röportajda bazı önemli noktalara vurgu yaptı. “Bitcoin satışları 4200 seviyesinin ortaya çıkmasında büyük bir rol oynuyor. Bu seviyeleri kırmadan, ayı piyasasından çıktık diyemeyiz.”

Notların devamında ayrıca bu piyasaların devam etmesindeki temel sebep ise, Bitcoin’de uzun pozisyon açan traderlerin, bu pozisyonları kapatması olarak gösterildi. Kripto para sektöründe hareketliliğin devam edeceğini söyleyen Donovan, şu zamanlarda dikkatli olunması gerektiğini iletti.