Satoshi Nakamoto, Recep Tayyip Erdoğan’la Aynı Listede !

1986 senesinde aktif olarak piyasaya atılan Amerikan, Finans ve varlık yönetimi dergisi olan Worth, 2018 yılının küresel ve finansal anlamda en güçlü 100 ismi yayınladı. Listelerde ise bankacılar, iş insanları, cumhurbaşkanları ve hukukçular yer aldı. Listeye bakıldığı zaman tanınan pek çok isim olduğunu görüyoruz.

Satoshi Nakamoto olarak bilinen ve henüz kendi ismini açıklamayan Bitcoin kurucu lideri, listede en güçlü 44. İsim olarak dikkat çekti. Recep Tayyip Erdoğan ise, güçlü isimlere geride bırakarak Finansal anlamda en güçlü 63. Kişi olarak listeye girmeyi başardı.

İlk Sırada ABD Lideri Trump

Listenin başını ise ABD Lideri Donald Trump yer alırken, ikinci sırada ise tanınan isim olan Rusya Lider, Vladamir Putin oldu. 3. Sırayı Çin Lideri Xİ Jinping ve 4. Sırayı ise BlackRock’un lideri Larry Fink aldı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron en güçlü isimler arasında 9., Almanya Başbakanı Angela Merkel ise 10. Olarak listeye girmeyi başardı. Bitcoin’e olan zaafları olarak hatırlanan JPMorgan Chase’in CEO’su ve Başkanı Jamie Dimon da Emmanuel Macron, Angele Merkel ve Hindistan Başbakanı Narenda Modi’den sonra 12. Sıradan listeye girdi.

Facebook’un Ceo’su da Listede

Facebook’un kurucu Mark Zuckerberg listede 98. Sırada yer aldı. Buna ek olarak Kripto para dünyasının merakla beklediği isim olan, New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından piyasaya sürülen Bakkt’in CEO’su Kelly Loeffler, 72. Sırada olmasıyla dikkatleri üzerinde topladı.