Ünlü Yatırımcı: Bitcoin Altından Daha Güvenli

Kripto para sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler olmaya devam ediyor ve bizler sizlere bu gelişmeleri günlük olarak aktarmaya devam ediyoruz. Son zamanlarda kripto para sektörü kızıla boyansa da, sektör içerisinde yer alan birçok uzman, son zamanların en güvenilir ve gelecek vaat eden yatırım aracının Bitcoin oluğunu söylüyor. Ikigai Asset Management’ın kurusu olan Travis Kling kısa bir zaman önce bir finans zirvesine katıldı ve küresel anlamda mevcut durumları değerlendirdi.

Kling katıldığı bu etkinlik sürecinde gelen sorulara detaylı olarak cevaplar verdi ve kripto para sektörüne dair düşüncelerini paylaştı. Ayrıca bitcoin gibi önemli kripto para birimini, diğer yatırım araçlarıyla kıyasladı. Bu zamanlarda Merkez Bankaları’nın yaptırımlarına dikkat çeken Kling, kripto para birimlerinin bu konuda bir kaçış olduğunu dile getiriyor.

Kling gibi uzmanlara bakıldığı zaman, insanlar Dünya genelinde yer alan hükümtlere günden güne bir güvensizlik duyuyor ve buna bağlı olarak da paraların enflasyona kapıldığını düşünüyor. Bununla beraber de insanlar kripto paralara güven duyuyor ve ilerlemesine olanak veriyor. Ayrıca bu görüş sadece Kling tarafından değil de Morgan Creek’in kurucusu olan Mark Yusko aracılığı ile de söylendi. Kling aynı zamanda Merkez Bankaları’nın attığı adımları bu günlerde mantıksız ve güvensiz buluyor. Kling’e göre altın gibi araçların yerine, kripto paraları kullanmak son derece avantajlı ve güvenilir. Bununla beraber kripto para sektörüne yoğunlaşmak, Merkez Bankaları’nın attığı adımların önüne geçmek için, korunmanın bir yolu.