Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin Transfer Paniği

Dünyanın en çok tercih edilen ve kripto para sektöründe uzun bir zamandır lider konumda olan Bitcoin cephesinde hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. 2018 yılı içerisinde tam bir hüsrana uğrayan kripto para, 2019 yılında yeşil ışık yaksa da, değişik dalgalanmalar ile yatırımcılarına endişe yaratıyor. Son olarak geç saatlerde Bitcoin block zincirinde meydana gelen hareket, dikkatleri üzerinde topladı. Önde gelen kripto para borsaları arasında lider olan Bittrex’den yarım milyar değerinde yani 130.000 BTC çıkış işlemi yapıldı.

Bittrex’den Açıklama: ‘’Endişe Duymanıza Gerek Yok’’

Bittrex’den çıkan bu tutarın oldukça büyük olması da akıllarda soru işareti yaratırken, bazı yatırımlar bu yatırımdan endişe duymaya başladı ve aktarımın nedenini araştırmaya devam ediyor. Yatırımcıların sorularına rağmen Bittrex’den herhangi bir net açıklama gelmedi. Aradan 1 saatlik bir süre geçti ve kripto para borsası Bittrex resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

‘’Soğuk cüzdanlarımızı yeniden düzenleme ve iyileştirme sürecindeyiz. Bu da fonların cüzdanlarımız arasında taşınmasına sebebiyet veriyor. Endişe duymanıza gerek yok.’’ Dedi.

Bittrex’den gelen açıklamanın ardından, yatırımcılar derin bir nefes aldı. Bu arada yaklaşık 500 milyon doların transferi için Bittrex, işlem ücreti olarak da 0.00071 BTC ödeme yaptı ve bu da 2.5 dolara tekabül ediyor. Bittrex’in taşımış olduğu miktar ise Bitcoin miktarının yaklaşık %0.8’i civarında. Son günlerde 4.000 doların altına inen lider kripto para, şu saatlerde 3.640 dolardan alıcı buluyor.