Bitcoin Cüzdanı Olanlar Bir Youtube Reklamı İle Hedef Alınıyor

Youtube de yayınlanan bir reklam Electrum bitcoin cüzdanı olanlar için kötü maçlı bir reklama izin veriyor olması ile tepki alıyor. 26 Mart tarihinde bir youtube kullanıcısının Reddit yaptığı gönderiye göre youtube bilmeden de olsa Bticoin cüzdanı olanlar için kötü bir yazılım içeriyor.

Reklamın üzerine tıklayan kişiler ise bilmeden bir dolandırıcılık ağının içine düşüyorlar. Bu zararlı yazılım gerçek elektrum reklamı gibi hazırlanmış ama sahte bir linke yönlendiriyor ve bilgisayarınıza zararlı bir yazılım indirilmeye başlanıyor. Bu şekilde de electrum bitcoin cüzdanı olan kişilerin bilgileri hedef alınmakta.

Youtube’nin de sahibi olan Google bu durumun tespit edilmesinden sonra reklamın yayının durdurduklarını açıkladı. Alınan güvenlik önlemlerinin de arttırıldığını belirtti. Geçtiğimiz yıllarda da aynı şekilde yazılımlar ile kripto para cüzdanı olanlar dolandırılmaya kalkılmıştı ve google bunu önlemek için önlemler almıştır. Yaşanan bu olay ise alınan önlemlerin yeterli olmadığını gösterdi. Yaşanan bu tür talihsiz olaylara rağmen kripto para piyasası dünyanın en hızlı gelişen piyasası olma özelliğini korumaya devam ediyor.