‘Bitcoin Şu Anda Çok Hasta’

Bitcoin’in geçen ayki teknik dönüşü, kripto sahnesine başka bir coşku verdi. Bu nedenle, son fiyat artışlarının artık tamamen ortadan kalktığı artık daha üzücü.

Dünyadaki en büyük dijital paranın şu anda piyasa değeri yaklaşık 6 milyar dolar olan 110 milyar doların üzerinde. Yaklaşık iki hafta öncesine kadar, lider kripto para biriminin fiyatı hala 8000 $ ‘ın üzerinde bir fiyata geldi. Bir Bitcoin ETF ile ilgili spekülasyon, Temmuz ayı ortasında sadece birkaç işlem gününde dijital parayı yüzde 35’in üzerinde bir oranla fırlattı.

Grafik Resmi “Çok Hasta” Görünüyor

Bununla birlikte, şimdi, ilk öfori tekrar gitti ve Bitcoin’in akışı, olası bir Bitocin ETF’in haberinden önce daha önce kristalize olan seviyeye yeniden yükseldi. Bu nedenle, Bitcoin için teknik görünüm, şu anda genel olarak düşüş eğiliminin devam edebileceği gibi.

CrackedMarket’ten Jani Ziedins, “Uzun bir süre için, umutlar 8.000 $ ‘lık notu tekrar yakalayacak ve şimdi dokuzuncu seviyeden bir kaç yüz dolar uzakta olacak, bu tablo çok hastaydı ve hala bir yolumuz var.” açıklamasında bulundu.

Bitcoin Üstünlüğünü Genişletiyor

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, tüm büyük dijital para birimlerinin piyasa değeri toplam 70 milyar dolar azaldı. Bu arada, Bitcoin’in baskınlığı, 2018 yılında tüm kripto para birimlerinin% 49,1’lik bir hacmi ile büyüyebildi ve yeni bir rakama ulaştı. Fundstrat Global Advisors Yönetici Ortağı Tom Lee “Temel olarak, BTC için aşamalı olarak olumlu olan ve Altcoins’i destekleyen tek faktör olan bazı faktörler görüyoruz. “açıklamasında bulundu.

Eteryum Ve Aşağı Doğru Çekmede Dalgalanma

Bu eğilim, Altcoins’in sözde zemini kaybetmeye devam ettiğini gösteriyor. Kripto piyasasında büyük bir gerileme varsa, ikinci sıradaki dijital para birimleri de ciddi şekilde etkilenecektir. Geçtiğimiz üç ayda, Ethereum’un fiyatı yüzde 60’tan fazla düştü. Üçüncü en büyük cryptocurrency Ripple de bu dönemde değerde yüzde 60’dan fazla değer kaybetti. Son üç ayda yüzde 30’un biraz altında bir eksi değerle, Bitcoin bu nedenle rekabetten oldukça iyi bir şekilde yerleşebilirdi.

ETF Onayı Kararı Ertelendi

Bitcoin ETF konusu hala tablodan uzak olduğu için, kripto para biriminin geçerli fiyat sıfırlamasının haklı olup olmadığı sorgulanabilir. Yatırımcıların Bitcoin ETF’nin onaylanamaması konusundaki mevcut kaygısı, önemli bir satış baskısı getirdiğinden, dijital para piyasasında yaşanan sıkıntı, geçtiğimiz Eylül ayı sonuna kadar bir Bitcoin ETF belgesine ilişkin kararını ertelediği için, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kararıyla da son zamanlarda desteklendi.