BlackRock CEO’su: Bitcoin Herhangi Bir Hükümetten Daha Büyük!


Fox Business röportajında eski Bitcoin şüphecisi olarak bilinen BlackRock CEO’su Larry Fink, kripto para birimini hükümet manipülasyonuna ve ekonomik istikrarsızlığa karşı bir koruma olarak destekledi. Fink, SEC’in 11 spot Bitcoin ETF’sini onayladığı bu önemli haftayı değerlendirmek üzere Fox Business’a konuk oldu ve Bitcoin’i otoriter hükümetlere karşı bir kontrol aracı olarak övdü. Fink, Bitcoin’i bir değer deposu olarak görmenin yanı sıra, ekonomik hükümet manipülasyonunu engelleyebilecek bir araç olarak selamladı.

Fink, açıklamalarında, “Açık konuşalım: Hükümetinizden korktuğunuz bir ülkedeyseniz, belki de Çin’in bunu yasaklamasının nedenlerinden biri de budur, veya geleceğinizden endişe duyduğunuz bir ülkedeyseniz, hükümetinizden veya para biriminin devalüe edilme riskinden korkuyorsanız, bunun büyük bir potansiyel uzun vadeli değer deposu olduğunu söyleyebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Fink’in bu açıklamaları, geçmişte Bitcoin’e eleştirel bir bakış açısına sahip olan bir ismin, kripto para birimini daha olumlu bir ışıkta değerlendirmesini yansıtmaktadır. Fink, Bitcoin’in pandeminin ortasında daha olumlu bir değerlendirmeye tabi tutulduğunu ve bu dijital varlıkta birçok fırsatın bulunduğunu kabul etti. Önceki eleştirilerine rağmen, Fink, Bitcoin’in yasa dışı faaliyetlerde kullanıldığını ancak aynı zamanda potansiyel faydalarının da olduğunu belirtti.

Fink, röportajda, “Bu konuyu üç yıl önce farklı bir bakış açısıyla ele aldım” diyerek geçmiş görüşlerinin değiştiğini ifade etti. “Bunun pek çok faydası var, pek çok fırsat var… [Bitcoin] harika bir mağaza ve bu, onun değerini tartışabileceğiniz yerdir” şeklinde konuştu. Fink, mevcut durumun, insanların Bitcoin’in sınırları aşabilecek bir varlık olup olmadığına inanıp inanmadığıyla ilgili olduğunu belirtti.

BlackRock CEO Larry Fink Made $25M in 2022, 30% Less Than in 2021