Bloomberg Analisti: Bitcoin ETF Onay Oranı Şimdi Yüzde 95’e Yükseldi!

Bloomberg analisti James Seyffart, Bitcoin Spot ETF’nin 10 Ocak’ta onaylanma olasılığının %95’e yükseldiğini iddia ediyor. Seyffart, önceki öngörüsünde %90 olasılık tahmin etmişti. SEC’in bu süreci tekrar geciktirmesi durumunda olası senaryoları paylaşan Seyffart, ETF’lerin, özellikle SEC’in borsalardan ve ihraççılardan 19b-4 formlarını kabul etmeye başlamasının ardından benzeri görülmemiş seviyelere ulaştığını belirtiyor. Uzmanlar, Bitcoin ETF’lerinin onaylanma aşamasında olduğunu belirtirken, SEC’in başvuruları reddetme olasılığının çok az olduğunu öne sürüyorlar.

Bitcoin ETF’nin 10 Ocak’ta açıklanması beklenen kararıyla ilgili heyecan, kilit oyuncuların SEC’in son adımlarından birini başarıyla geçmesiyle artıyor. Ancak bazı uzmanlar, altcoin piyasasındaki son düşüşlere dikkat çekerek bir ‘haber satma’ durumu uyarısında bulunuyorlar. Bununla birlikte, Bloomberg analisti James Seyffart, olumlu bir bakış açısıyla devam ediyor.

Seyffart, başlangıçta Ocak ayına kadar Bitcoin Spot ETF’nin %90 olasılıkla onaylanacağını tahmin etmişti, ancak şimdi bu olasılığın %95’e yükseldiğini ileri sürüyor. Bu durum, gecikme olasılığının azaldığına işaret ediyor.

Ancak, SEC tekrar ertelemeye giderse Seyffart, olası senaryoları tartışıyor. Reddedilmesi durumunda, genç yatırımcılar ve Z kuşağı gibi gruplar üzerinde ciddi etkiler olabileceğini belirtiyor. Ayrıca, Biden yönetiminin kripto düzenlemelerine olan bakış açısına rağmen, müdahale ihtimalini de öne sürüyor. Bu tür bir müdahalenin, düzenleyici süreçte ek zorluklar ve Bitcoin ETF’nin ilerleyişini engelleme potansiyeli olduğunu öngörüyor.

2021 APAC Summit Jamie Coutts - YouTube