Galaxy Digital Karını Katladı Yeni Hedeflerini Açıkladı!


Galaxy Digital, FTX’e ait kripto varlıklarının yönetimi altındaki miktarı üç katına çıkardı. Şirket, bir yıl önce 1,7 milyar dolarlık varlığı yönetirken, son verilere göre bu miktar 5,3 milyar dolara yükseldi.

Şirketin küresel varlık yönetimi başkanı Steve Kurz, Financial Times’a yaptığı açıklamada, batık kripto borsası FTX ve diğer iflas eden şirketleri değerlendirdiklerini belirtti.

Galaxy’nin sahibi Mike Novogratz tarafından yönetilen firma, Ağustos ayında FTX’in iflas masasının yöneticileri tarafından belirli varlıklarını yönetmek üzere seçilmişti. Kurz, artışın detayları hakkında konuşurken, şirketin diğer iflas eden şirketlerin varlıklarını satın almayı düşündüğünü ve potansiyel hedefler arasında FTX’in yapay zeka start-up’ı Anthropic’te hisse içeren gayrimenkul ve teknoloji şirketlerinin VC portföyünün bulunduğunu belirtti.

Kurz ayrıca, beş yıldır bilançoları dışında yatırım yaptıklarını ve bu alanda kripto girişim ekipleri bulunduğunu vurgulayarak, “Varlık yönetimi işimizin bu tarafında böyle bir girişim için iyi bir aday olacağımızı gösteriyor” şeklinde konuştu.

Guest Post by COINTURK NEWS: Galaxy Digital's Strategic Asset Acquisitions  Amid Crypto Turmoil | CoinMarketCap