Saylor Wall Street’de Bitcoin ETF’lerinin Yükselişini Övüyor!


Michael Saylor, Wall Street’te spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyelini öven bir tavır sergiledi. Spot Bitcoin ETF’lerinin onay beklentisi devam ederken, Bitcoin boğası Saylor, bu ETF’nin Wall Street’teki en önemli gelişmelerden biri olabileceğini düşünüyor. Saylor, S&P endeksinin oluşumuyla benzer şekilde, spot Bitcoin ETF’sinin perakende ve kurumsal yatırımcılar üzerindeki etkisini vurgulayarak, özellikle Bitcoin’e yatırım yapmak için uygun olmayan kişilere yeni bir yol sağlayabileceğini belirtiyor.

Saylor’a göre, bu potansiyel ETF onayı, talebi artırabilecek önemli bir katalizör olabilir ve Bitcoin’in Nisan ayındaki halving etkinliğinin ardından bir “arz şoku” yaşanabilir. Bu, talebin artış gösterdiği, arzın ise azaldığı bir senaryoya işaret ediyor. Saylor, 2024’ün kripto para birimi için önemli bir boğa koşusuna tanık olabileceğini öngörüyor.

MicroStrategy’nin CEO’su Saylor, şirketin Bitcoin varlıklarını sürekli olarak artırmak için farklı yollar aradığını ve şirketin Bitcoin fiyatına maruz kalmasında rol oynadığını belirtiyor. Şirket, Bitcoin alımlarına başladığı 2020’den beri uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarına kaldıraç sunarak cazip bir seçenek olduğunu vurguluyor. Şu anda ortalama birim maliyeti 30.252 dolar olan 174.530 BTC’ye sahip olan MicroStrategy, Bitcoin yatırımından 2,1 milyar dolar kar elde etti.

Saylor’ın geçmişteki Bitcoin ile ilgili şüpheci duruşu, şu anki Bitcoin’e olan destekçi tavırla uyumlu değildi. Ancak Saylor, zaman içinde görüşlerini değiştirdi ve kripto para piyasasının dinamik doğasını kabul ederek, Bitcoin’in potansiyeline olan inancını gösterdi. Saylor, spot Bitcoin ETF’sinin benimsenmesinin Bitcoin’in geleceğinde önemli bir rol oynayabileceğini ve MicroStrategy’nin Bitcoin’e olan bağlılığının uzun vadeli potansiyelini yansıttığını düşünüyor. Ayrıca, kripto piyasasının değişken yapısını ve bakış açısının önemini vurguluyor.

Michael Saylor: "Tämä on ihanteellinen hetki - IndexUniverse Crypto