Hakkında Saadet Zinciri İddiaları Olan Onecoin Bunu Ret Etti

Onecoin kripto para projeleri arasında yerini aldıktan sonra hakkında saadet zinciri iddiaları yayılmaya başlandı. Bu iddiaları ret  eden şirket yöneticileri ise minimum düzeyde risk ile yüksek karı vaat ettiklerini belirtmekte onların bu iddiası da söylentilerin kaynağı olarak görülmekte. Bu tartışmanın da daha bir süre devam edeceği uzmanların ortak görüşü.

Amerika Birleşik Devletleri proje hakkında bir soruşturma yapmış ve bunun sonucuna göre de proje yöneticilerinin yapılan satışlar ile 3.7 milyar dolar kazandığı ortaya çıkmıştı. Projenin yöneticileri ise merkezi ve kapalı kaynaklı olduklarını belirtmekteler. Ayrıca AML ve CFT düzenlemelerine uyduklarını belirten Onecoin yetkilileri ayrıca KYC prosedürlerini de yerine getirdikleri konusunda açıklama yaptılar.

Yapılan açıklamaya göre bir saadet zinciri olmadıklarını belirten Onecoin sözleşme imzalayan kişiler ‘’ bağımsız iş sahibi’’  oluyorlar.  Yeni Zelanda ve Samoa yetkilileri bu proje konusunda endişe duysalar da projenin çalışmalarından sorumlu olmadıklarını proje yöneticilerinin belirttiği gibi bu kişilerin kendi davranışlarından sorumlu olduklarını belirtmekteler.