John McAfee Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

John McAfee’nin kendisi tarafından 30 Mayıs tarihinde atılan bir tweete göre kendi kripto para birimini piyasaya sürecek McAfee siber güvenlik uzmanı ve kripto para yatırımcısı çıkartacağı kripto paranın ismi ise Coin olacak. Freedom Coin isimli kripto paranın çıkış tarihi ise 2019 yılının sonbaharı olacak.

Oldukça iddialı olan McAfee kendi kripto para birimi ile geleneksel para birimlerinden, varlıklardan ve borsalardan tamamıyla izole olmak. Bu şekilde özgür bir kripto para çıkartarak kullanımının artmasını istiyor.Freedom Coin diğer kripto para birimlerinden ve itibari para birimlerinden tam olarak bağımsız olacak ve 0 dolar değerinde olacak. 0 dolar değerine rağmen küresel çapta kabul göreceği konusunda McAfee emin.

Ünlü uzman çıkaracağı kripto paranın diğer para birimlerine karşı değerinin her zaman 0 olarak kalacağını ve bu şekilde piyasa değeri de ücretsiz olacak. 2020 Amerika Başkanlığı için aday olacağını daha önce açıklamış olan McAfee şu an bazı vergi sorunları nedeniyle Amerika’da değil ve bu ülkeye giremeyen uzman Bahama açıklarında bir teknede yaşıyor.