Bitcoin Hash Oranında Yüksek Beklenti: 1 Milyon Adet Yeni Cihaz Geliyor

Çin’in Bitcoin madenciliği konusunda en verimli ve işlevsel bölgesi olan Siçuan bölgesinde yağışlı günler tekrar geliyor. Bir madenci sektördeki düşüşler nedeniyle geçen sene kapatılan cihazların tekrar işleve gireceğini ve yeniden kullanılacak cihazların ise 1 milyona ulaşacağını söylüyor. Bir kripto para madencisi olarak bilinen Xu Feng “Siçuan’da geçtiğimiz dönemler içerisinde birçok makine kapatıldı. Önümüzdeki yağışlı sezon içerisinde bu cihazları tekrar açmayı düşünüyoruz. Sayının da 1 milyona ulaşması söz konusu.” Dedi.

Feng aynı zamanda Siçuan bölgesinde 5 yılı aşkın bir süredir madencilik çiftlikleri işletiyor. Çinli madenci geçtiğimiz dönem içerisinde Ekim ayında faaliyetlerini durdurdu ve tüm s9 madencilik makinelerini Bitcoin fiyatlarının düşmesinden ve elektrik tüketiminin artmasına bağlı olarak artan maliyetler nedeniyle kapatmıştı. Madenciler aynı zamanda iki ay sonra gelecek yağışı iple çekiyor denilebilir.

Fneg aynı zamanda bu yıl Bitcoin madenciliğine birçok yeni ismin de katılacağını söylüyor. Çinli madenci şuanda yapım aşamasında olan 1.5 milyar dolar yatırımla bir madencilik çiftliği işletiyor. Ayrıca bu yıl para kazanmanın zor olduğunu da söylüyor.