Cryptocurrencies Ve Altın USD’den Daha İyi Uzun Vadeli Yatırım

Alman ve Fin vatandaşlığı ve Mega mucidi olan girişimci Kim Dotcom, altın ve kriptoun ABD dolarına göre daha uzun vadeli yatırımlar olduğunu kamuoyuna açıkladı. Açıklamasında; ‘Güven bana. Kripto ve altın al. USD’niz değersizdir. ABD ekonomisinin çöküşüyle tüm eski Fiat para birimleri çökecek. Zamanlar zorlaşıyor. Ancak, yatırımınızdan bazılarını sisteminizin arızalanması için hazırlarken iyi olacaksınız. Büyük kaza% 100’e geliyor.’ dedi.

USD’nin Değeri

Nakit ve diğer para biçimlerinin değeri, bir değişim aracı olarak ve insanların güvenine ek olarak işlev görme yeteneğine bağlıdır. Örneğin, ABD doları gayrimenkul ve hizmet satın almak için kullanılabilirse, parasal bir değeri vardır.

Eski Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein’in dediği gibi, ABD doları gibi kağıt paralar değerlidir çünkü hükümetlerin kontrolü altında insanlar parayı ana ödeme şekli olarak kullanmaya zorlanmaktadır. Bir bakıma, kâğıt paranın değeri, bir devletin kendi mali sistemi üzerinde bir kontrolü olup olmadığıyla ilgili olarak izlenebilir. İnsanlar para birimine olan güvenini kaybederse ve devlet kontrolü kaybederse, paranın değerinin önemli ölçüde düşmesine neden olabilir.

Kısa bir süre önce, Donald Trump, Türkiye için cezai tarifeler getirildiğini açıkladıktan sonra Türk lirası çöktü. Liranın devalüasyonunu önlemek için, Türkiye’nin vergi idareleri, yabancı para birimlerindeki tasfiyenin önlenmesi için derhal sıkı kontroller gerçekleştirmiştir.

Dotcom, şu anda aile başına 845.000 $ civarında olan ABD ekonomisinin artan borcunun uzun vadede ABD Doları’nın uzun vadeli devalüasyonuna yol açabileceğine inanıyor: ‘ABD borcunun ekonomik büyüme, yeni borç veya daha fazla dolar ile çözülebileceğine inanan herkes bir aptaldır.’ açıklamasında bulundu.

Cryptocurrencies Vs. Altın

2009’dan beri, baskın kripto para birimi olan Bitcoin, Gold 2.0 veya geleneksel varlığın daha iyi bir versiyonu olarak adlandırılmıştır. On yıllar boyunca, değerli metal, mantarı ve taşınabilirliği nedeniyle eleştirilmiştir. Ancak altın, insanların binlerce yıl boyunca güvendiği bir bitkidir.

Buna karşılık, bitcoin ve eter gibi kripto para birimleri bölünebilir, kolayca takas edilebilir ve taşınabilir. Aslında, kripto para birimleri bir değer deposu için tüm özelliklere sahiptir. Sadece bin yılda altın birikmiş olan güven eksiktir.