Ethereum-Dogecoin İşlem Kaydı Tamamlanmak Üzeredir

Dogecoin’in uzun zamandır beklenen köprüsü olan Ethereum Blockchain, 13 aylık bir geliştirme döneminden hemen sonra piyasaya sürülecek. Güncelleme, DOGE’den Ethereum ağına geçişi sorunsuz bir şekilde kolaylaştıracaktır.

Dogethereum Yakında Kullanılabilir

Ismael Bejarano ve Oscar Guindzberg’in, Merkle ağacından işlem karmalarını tek bir blokta birleştiren yenilikçi süper blok protokolünden esinlenerek, bireysel başlıkların saklanması yerine bir dizi blok üzerinde çalışarak gereksiz depolama maliyetlerini azaltır. İlgili geliştiriciler Github’daki açık kaynak Dogethereum kullanım kılavuzuna erişebilirler, ancak Guindzberg bazı özelliklerin hala eksik olabileceğini ve hata olarak görünebileceğini not eder. Geliştirici ayrıca, “Köprüyü, kaybedebileceğin madeni paralarla kullan” diyerek de para kullanmaya karşı uyarıyor. Köprünün canlı bir demosu 5 Eylül saat 17.00’de G.M.T. Dogethereum ekibi tarafından canlı olarak sundu.

Dogecoin Sırrı

Bu arada, Dogethereum Protokolü hala gizemli. Bejarano ve Guindzberg, 2018’in başlarında Dogecoin’e karşı zorlandıklarını ve dolayısıyla DOGX jetonunu yaratacağını duyurdular.Ama kod kontrolü, Dogecoin Ethereum Bridge’in tamamen bağımsız ve çatal olmadığını gösteriyor. O zaman, Dogecoin Communiry üyeleri zaten Dogethereum’un olası örtüşmelerinin altını çizdi: ‘Dogethereum adı verilen ‘DOGX’ adlı bir ERC20 belirteci var. Bu projenin Dogecoin ya da bu Dogethereum projesi ile ilgisi yok. En önemlisi, Dogecoin Blockchain’in çatalları yoktur. Birisi yeni bir ETH jetonu yaptı ve Dogethereum adını verdi.’ dedi.

Başka bir Reddit kullanıcısı, DOGX’in bir ERC20 belirteci olmadığını ve Doge Ethereum Bridge projesiyle ilgisi olmadığını yanıtladı. Bunun yerine, Ethereum Blockchain’in sadece bir kopyasıydı. Buna ek olarak, Blockchains için ölçeklenebilir bir protokol olan TrueBit, sözde Dogethereum Bridge Sanat Projesi’ni başlattı. Proje, köpek yemeğinin “fiziksel temsili” olmayı amaçlamaktadır. Uzun zamandır beklenen köprüyle, Doecoin’u Ethereum Blockchain’e gönderebilmek mümkün olmalıydı, birçok Dogecoin meraklısı bu gelişimin Dogecoin kursu üzerinde olumlu bir etkisi olacağını umuyor.