Stellar Yönetiminde Değişiklik: Mozilla Lideri CEO Olarak Ekipte

Dünya’nın en çok tercih edilen internet tarayıcıları arasında olan Mozilla farklı bir girişim yaptı. Mozilla CIO’su Denelle Dixon, kripto para ekosistemine tamamen yatay bir geçiş yaptı. Dixon, Lumens kripto para biriminin arkasındaki güç olarak bilinen StellarDevelopment Foundation’un CEO’su olarak kripto para ekosistemlerine hızlı bir geçiş yaparak gündeme damgasını vurmayı başardı. Stellar Lumens‘in yaratıcısı olarak bilinmekte olan Jed McCaleb eskiden CEO’luk görevinde devam ederken, bunun devamında firmada söz hakkı bulunan büyükbir yönetici konuma geçiş yapmış ve bundan sonra devam eden büyüme ile Lumens’i yayma stratejilerine odaklanmakta olduğunu da söylemişti.

Dixon bu konu üzerinde yapmış olduğu detaylı açıklamada kendisinin öncelikli hedefi olarak ” ilk önce dinlemek, daha sonra öğrenmek, desteklemek ve son olarak yapmak” olduğunu ifade etti. Stellar’ın ileriye dönük olarak yatırım yapmasına destek olmak istediğini de belirten Dixon, göreve başladığı zaman çok farklı düşünceler içerisinde olacağını söyledi.

McCaleb konu ile ilgili olarak yaptığı basın toplantısında Dixon’un ”Mozilla bünyesinde uzun yıllardır yapmış olduğu yöneticilik konumundan hızlı ve Açık İnternet ile şifreleme/gizlilik savunuculuğunun, Foundation için önümüzdeki yıllarda harika şeyler getirebileceğini de aktardı.