Ünlü Kripto Para Borsası Bitfinex Ansızın Kapandı

Sizlere kripto para sektörüne dair haberleri vermeye devam ediyor ve sıcak bir gelişmeyi aktarıyoruz. Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Bitfinex, geçtiğimiz saatler içerisinde kapandı. Haber detaylarına baktığımız zaman ünlü kripto para şirketinin sosyal medya hesapları üzerinden, bazı kullanıcıların giremediği yönünde haberler verildi. Yatırımcıları ve kullanıcıları bu durum ile beraber büyük bir korku saldı ve şirketten cevap çok kısa süre içerisinde geldi.

Bitfinex, tüm kullanıcılar için sistemin anlık olarak çevrimdışı olduğunu söyledi. Yatırımcılarının endişe duymaması gerektiğini ve paralarının sorunsuz olarak sistem üzerinde kaldığının da bilgisi paylaşıldı.

Çalışmalar Başladı

Verilen bu haberin ardından şirket yöneticileri tarafından sosyal medya üzerinden üçüncü bir açıklama daha geldi. Sorunun tamamen netliğe kavuştuğunu ve mühendislerin bu sorun üzerinde çalıştığı söylendi. Yeniden faaliyete geçmek için ayrıca süre istediklerini belirten Bitfenex yöneticileri, böylece kullanıcılara derin bir nefes aldırdı.

Bu aşamada her ne akdar borsa kapalı kalsa da, açıldıktan sonra endişe duymaya devam ediyorlar. Çünkü kullanıcılar borsa açıldıktan sonra sistem üzerinde fiyat dalgalanmaları olacağını söylüyor. Şimdilerde ise sistemlerin neden kapatıldığı yönünde bir araştırma yapılıyor ve hacker durumu olabileceği yönünde bilgilere bakılıyor. Ayrıca dünyanın en büyük kripto para borsası Bitfenex, son 24 saat içerisinde 335 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi.