Arthur Hayes: “Bitcoin’in Sert Rallisine Hazır Olun”

Arthur Hayes: Para Basımına ve Bitcoin Fiyatında 1 Milyon Dolara Hazır Olun !
Fed’in faiz artırımlarına başladığı dönemde bu sıkılaşmanın, önemli sorunları beraberinde getireceğini ve ardından para basımının gerçekleşeceğini iddia eden Arthur Hayes, yolun sonuna gelindiğini işaret etti. Hayes, parasal gevşeme döneminde Bitcoin (BTC) fiyatının önemli ölçüde artacağını savunduğu yeni bir makale paylaştı.

Kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, resmi Medium sayfası üzerinden ses getirecek bir makale yayımladı. Hayes içinde bulunduğumuz küresel krizi, Fed’in ve ABD hükümetinin COVID-19 salgını döneminde gerçekleştirdiği hamlelere bağladı.

Hükümet, (COVID19 sonrası) faiz oranlarını sıfıra yakın tutmak için Fed’in görev bilinciyle satın aldığı borçlanmayı finanse etmek için önemli miktarda yeni hazine ihraç etmek zorunda kaldı. Bu oldukça enflasyonist bir uygulamaydı ancak o zamanlar önemli değildi çünkü nesilde bir kez görülen küresel bir salgınla uğraşıyorduk.”
Başarılı yatırımcı, Fed tarafından piyasaya sürülen yeni sermayenin bankaların dengesini bozduğunu öne sürüyor. Bu genişleme sonucu bankalara giren emtia ve menkul kıymetlerin, büyük bankaların dışında kalan orta ve küçük bankaları olumsuz etkilediğini ve kredi riskini artırdığını ekledi.